Kandideeri Esinduskogusse
Alates 07. veebruarist kuni 28. veebruarini on sul võimalik kandideerida TalTechi esinduskogusse. Mõistmaks esinduskogu olemust, küsisime liikmetelt paar küsimust.
Mis on esinduskogu?
Esinduskogu on sisuliselt TalTechi üliõpilaskonna üks tähtsaim organ, kuhu kuuluvad üliõpilased igast teaduskonnast. Esinduskogus on 15 liiget, kes esindavad tudengeid üliõpilaskonna kõrgeimas otsustuskogus ja kes valitakse esinduskokku demokraatlikel esinduskogu valimistel. Töö toimub põhiliselt esinduskogu koosolekutel ning kahes komisjonid: akadeemilises komisjonis ja tudengielu komisjonis.
Mida esinduskogus tehakse?
Esinduskogu põhiliseks tööülesandeks on kujundada välja seisukohti erinevate teemade ja probleemide kohta, sealjuures esindada just TalTechi tudengite arvamust. Lisaks töötatakse erinevate dokumentidega, vaadatakse üle ja kinnitatakse erinevaid Üliõpilasesindust puudutavaid teemasid, näiteks aastane eelarve või juhatuse aruanded ning antakse tagasisidet või võetakse vastu otsuseid erinevates tudengeid puudutavates teemades.
Miks peaks tudeng osalema esinduskogu töös?
Esinduskogus on tudengil võimalus rääkida kaasa ja anda edasi sisendit paljude meie ülikooli puudutavate teemade kohta. Tegusal ja asjalikul tudengil on võimalik seeläbi lahendada mitmeid probleeme ja murekohtasid TalTechis, arendada meie ülikooli tudengielu või edastada lihtsalt ülikoolile tudengite arvamust erinevate teemade kohta.
Lühidalt, kui tudeng on ise aktiivne ja asjalik, siis on esinduskogus võimalik reaalselt midagi ülikoolis muuta või parandada.
Mida esinduskogu on sulle andnud?
Esinduskogu töös osalemine on esmalt kindlasti andnud palju teadmisi TalTechi kohta. Pärast aastat esinduskogus tean, kuidas toimivad meie ülikooli juhtorganid, millistel alustel jagatakse toetusi ja stipendiumeid, kuidas töötab TalTechi Üliõpilasesindus, millised probleemid ülikoolis esinevad või mis laiemalt igapäevaselt ülikoolis toimub.
Samuti ei saa mainimata jätta, et esinduskogust olen saanud väga suurel hulgal vingeid ja asjalikke uusi sõpru ja mitmeid huvitavaid kogemusi.
Kas ma pean oskama Eesti keelt/ olema eestlane, et esinduskogus olla? Mis keel on töökeel?
Esinduskogu töökeel on eestikeel, kuid ka välistudengil on võimalus esinduskogu töös osaleda. Esinduskogu välistudengitele on ette nähtud sünkroontõlge, kes neile esinduskogu koosolekute paralleelselt kõike tõlgib ja oma sõnavõtud võivad välistudengid seetõttu esitada inglise keeles. Veidikene raskendab inglisekeelse tudengi tööd muidugi asjaolu, et paljud materjalid on siiski ainult eestikeeles ja komisjoni koosolekutele tõlget ettenähtud ei ole, kuid siiamaani on enamus välistudengid siiski esinduskogus hakkama saanud. Tähtis on, et esinduskogu liikmel on palju huvi ja peale hakkamist.
Kas raha ka saab?
Esinduskogu liikmetele kahjuks raha pole ette nähtud, kuid kui liikmel tekkib huvi panustada veidi rohkem ja ta valitakse näiteks komisjoni esimeheks või esinduskogu eesistujaks, siis on tõesti võimalik saada väikene toetavat stipendiumit. See muidugi omakorda toob kaasa mõningad lisa kohustused ja tööülesanded.
Kuidas teid leiab?
Üldiselt on võimalik esinduskogu kohta informatsiooni leida Üliõpilasesindusest ehk ruumist U01-217. Samuti on võimalik meile kirjutada e-maili vahendusel, ehk esinduskogu@tipikas.ee.
Loe täpsemalt Eesti suurima esinduskogu toimimisest ka siit:
https://juuliuseblogi.wordpress.com/…/kuidas-toimib-eesti-…/
Kandidaatide poolt saab hääli anda alates 1. märtsist kuni 18. märtsini.
Kui ka sina soovid saada esinduskokku, siis ära oota.
Kui sina ei soovi, siis mõni su sõber kindlasti soovib. Jaga infot ka sõbraga!!