Thomas Johann Seebecki elektroonikainstituut korraldab 2.-4. oktoobril konverentsi keskkonnasäästlike ja usaldusväärsete elektroonikaseadmete teemal. Need on seadmed, mis aitavad lahendada mõnda suurt globaalset väljakutset, millega inimkond silmitsi seisab: kliimamuutused, kestlikkus, linnastumine, tervis ja heaolu.

Konverentsi esimehe, elektroonikainstituudi professori Yannick Le Moulleci sõnul on keskkonnasäästlikud ja usaldusväärsed elektroonikaseadmed ning sardsüsteemid olulised vahendid kestliku ja vastupidava maailma loomiseks. „Nende abil saame tõhusalt tegutseda kliimamuutuste, linnastumise ning tervise ja heaolu edendamise nimel,“ märkis Le Moullec. Ta lisas, et see on oluline teema, kuhu ootame teadlaste panust ja artikleid nii Tehnikaülikoolist, Baltikumist, Põhjamaadest ja kaugemaltki.
Elektroonikainstituudi direktori kt, Alar Kuusik ütles, et „Baltic Electronics Conference 2024“ (BEC2024) eesmärk on edendada elektroonika ja sardsüsteemide valdkonna teadus- ja arendustegevust, eriti Läänemere piirkonnas. Tema hinnangul pakub sündmus teadlastele ja teistele huvilistele mitmekülgset kogemust, kus saab uurida elektroonikaseadmete ja sardsüsteemide rolli suurte globaalsete väljakutsete lahendamisel säästval, eetilisel ja kaasaval viisil.
„Juba 1996. aastast toimuval konverentsil on võimalik jälgida valdkonna viimaseid suundumusi ja arenguid, õppida tundma uusi tehnoloogiaid ning näha tipptasemel demonstreerimisi ja prototüüpe. Lisaks saab värskendada teadmisi parimatest tavadele ja standarditest ning luua võrgustikku ekspertidega Baltikumist, Põhjamaadest ja mujalt maailmast,“ tutvustas Kuusik.
BEC2024 konverentsi peaesinejad on Ferenc Ender Budapesti Tehnoloogia- ja Majandusülikoolist (Ungari), Marcelo Godoy Simões Vaasa Ülikoolist (Soome) ja Maksim Butsenko Boltist (Eesti).
Artikleid oodatakse konverentsile muuhulgas järgmistel teemadel: 5G/6G tehnoloogiad, kognitiivvõrgustikud, võrkude automatiseerimine, asjade internet, sõiduki- ja õhukommunikatsioon ning -võrgustikud, energia kogumine, süsteemide kavandamine, integreerimine, testimine ja valideerimine, kanali modelleerimine, kodeerimine ja infoteooria, kommunikatsioonisüsteemid, detekteerimine ja hindamine, andmete kogumine, andurid, signaali- ja andmetöötlus ning küberturbe küsimused kõikides eelnevates teemades jne.