TALLINNA TEHNIKAÜLIKOOL

Site logo

Kui programmeerimisest jääb sulle väheks ja tunned, et tahad IT-valdkonnas palju rohkem ära teha, siis on arvutisüsteemide magistrikava just sulle!

Siin saab sinust laia silmaringiga tippspetsialist, kes suudab mõista, formuleerida ja lahendada arvutitel põhinevate süsteemide loomise, arendamise ja haldamisega seotud keerukaid ülesandeid. Seda just sellepärast, et tänased tõeliselt head arvutisüsteemid on ammu kolinud internetti, selleks et sinna jääda ja kasutada toimimiseks muuhulgas laialdaselt näiteks 5G jm superkaasaegseid platvorme. Eriotstarbelise arvutisüsteemi suurepärane näide on ju ka meie ülikooli Iseauto! Meie lõpetajad töötavad kõige suuremat väljakutset pakkuvatel IT-aladel!

 

Eriala sisu

Arvutisüsteemide süvitsi õppimine magistrantuuris annab sulle oskused uute tehnoloogiate loomiseks ja ellurakendamiseks väga erinevates eluvaldkondades, alustades meditsiinist ja lõpetades pangandusega, hõlmates riistvara- ja tarkvaraarendusi, automaatjuhtimissüsteemide projekteerimist ning palju muud.

Olulised erialaained on näiteks: arvutisüsteemide projekteerimine, mikroprotsessorsüsteemid, digitaalsüsteemide disain VHDL-s, testimise projekteerimine, objektorienteeritud programmeerimine, arukad juhtimissüsteemid, automaatikavahendid, rakenduslik andmeside, sardtarkvara arendus.

Pane tähele! Õppetöö toimub inglise keeles. Tegemist on rahvusvahelise õppekavaga, millel õppimine on Eesti ja teiste Euroopa Liidu riikide kodanikele tasuta.

Õppekava partnerülikoolid, kuhu saab minna vahetusõpingutele:

 • Central Graduate School of Nantes, Prantsusmaa
 • Budapest University of Technology and Economics, Ungari
 • Technical University of Munich, Saksamaa

Tutvu arvutisüsteemide õppekava täisversiooniga

 

Arvutisusteemid

Miks õppida arvutisüsteeme just TalTechis?

 • Arvutisüsteemide magistriõpe kuulub Eesti IT Akadeemia poolt toetatavate õppekavade hulka, mis võimaldab paljudel tudengitel saada õpingute ajal suhteliselt kõrget tulemuspõhist stipendiumit.
 • Arvutisüsteemide õppekava TalTechis on Eestis ainulaadne, sest ainult meil õpetatakse arvutipõhiste sard- ja automaatikasüsteemide loomist, käitamist ja haldamist, kattes nii tarkvara, riistvara kui ka elektroonikaga seotud teemad. Sealjuures on õppimise käigus võimalik kitsamalt keskenduda ühele või teisele temaatikale.

Tulevik

Magistritele pakutavad töökohad on vastutusrikkad ja kõrgepalgalised. Tööd leiad arvutipõhiste seadmete ja süsteemide projekteerimise, realiseerimise, rakendamise ja haldamise spetsialistina. Potentsiaalsed töökohad võivad olla arvuti- ja automaatikasüsteemide ja selle komponentide projekteerija, projektijuht, tarkvara arendaja ning IT osakonna juhataja.

Karjäärivõimalused on mitmekesised: arvuti- ja tarkvarafirmad; pangad; diagnostikasüsteemid tootmises, teeninduses, meditsiinis; “targad” majad ja tootmissüsteemid; juhtimis- ja seiresüsteemid õhu-, vee- ja maismaatranspordis jpm.

Meie vilistlased töötavad näiteks sellistes ettevõtetes nagu ÅF-AUTOMAATIKA OÜ, IB Krates OÜ, AS Siemens, Proekspert AS, Skype Technologies OÜ, Liewenthal Electronics, Eesti Energia, Airbus, jt.

Edukad vilistlased

 • Andres Keevallik - emeriitrektor, TalTechi rektor 2000–2005 ja 2010–2015

 • Leo Mõtus - akadeemik, TalTech tarkvarateaduse instituudi professor, rahvusvaheliselt hinnatud reaalajasüsteemide spetsialist

 • Valdo Kalm - AS Tallinna Sadam, juhatuse esimees

 • Marko Sverdlik - Proekspert AS, partner ja tegevjuht

Kõrgetasemelisest teadustööst ja ülikooli õppejõu ametist huvitatud magistritel on võimalus jätkata õpinguid doktorantuuris. Õppekava otsene jätkukava TalTechi doktorantuuris on info- ja kommunikatsioonitehnoloogia. Doktoriõpinguid võib jätkata ka mõnel teisel lähedasel doktorikaval välisülikoolides.

 

Põnevat lisainfot

Pealinnast pärit doktorant Jürgen Soom töötab Embedded AI Research Labis nooremteadurina

Jürgen Soom: suurimad ohud on enesedistsipliini ja teadmistejanu puudumine
Loe intervjuud

Kristina Vassiljeva: Kõige lahedam on, kui vilistlased tulevad tagasi ülikooli koostööd otsima
Loe intervjuud

Erki Meinberg: Mulle meeldib, et arvutisüsteemid istuvad täpselt päris- ja digimaailma piiri peal
Loe intervjuud

Karl Kivi: Tööstuses on suur puudus tarkvarainseneridest, kes on pädevad nii arvutiriistvaras kui ka programmeerimises
Loe intervjuud

Marek Piirikivi: Eriti põnev on, et saame õpitut proovida päris roboti peal
Loe intervjuud

Sisseastumine

 • Konkursi tingimused: kõrgharidus lähedases valdkonnas
 • Kandideerimise nõuded: motivatsioonikiri, CV, vestlus
 • Õppekohti: lävendipõhine vastuvõtt
 • Võimalik maksimaalne konkursi punktide arv: 10
 • Künnis: õppekoht on garanteeritud, kui koondtulemus on vähemalt 5 punkti

Kandideeri SAISis

Küsi lisa

Vastuvõtu peaspetsialist

oskab vastata vastuvõtutingimusi puudutavatele küsimustele:

Anne Urbla
620 3530
anne.urbla@taltech.ee

Programmijuht

oskab vastata õppekava sisu puudutavatele küsimustele ning annab nõu, kui tuled teiselt erialalt:

Peeter Ellervee
620 2258
peeter.ellervee@taltech.ee