Tallinna Tehnikaülikool

Sisukord

Siit leiad Tallinna Tehnikaülikooli brändi materjalid ning nende kasutamisega seonduvad nõuded/reeglid.

Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) stiiliraamat aitab tagada ülikooli soovitud kuvandit ja nähtavust – kvaliteetne, järjepidev ja eristuv kommunikatsioon peegeldab meie olemust ja brändi alustalasid.

Lae alla Tallinna Tehnikaülikooli stiiliraamat (PDF)

Palun kooskõlastage logode kasutamine ülikooli turunduse ja kommunikatsiooni osakonnaga (turkom@taltech.ee).

 • Trükk: PDF, JPG
 • Veeb, esitlus: JPG, PNG
 • Valge logo (negatiivis ehk tumedal taustal kasutamiseks): PDFPNG
TalTech logo

Palun kooskõlastage logode kasutamine ülikooli turunduse ja kommunikatsiooni osakonnaga (turkom@taltech.ee).

TalTech Kliimaneutraalne 2035 RGB logo

Slaidipõhjadele on lisatud mitmeid erinevaid ava- ja vaheslaidide pilte. Valige palun pildid, mida soovite kasutada ning kustutage üleliigsed ava- ja vaheslaidid. Samuti on võimalik kasutada isiklikke pilte. Selleks tuleb ava- või vaheslaidil olemasolev pilt ära kustutada, soovitud pilt lisada („Insert picture“) ning seejärel klikkida pildil „Send to back“ funktsioonil. Täiendavate slaidipõhjade saamiseks palun pöörduge ülikooli turunduse ja kommunikatsiooni osakonna poole (turkom@taltech.ee)

 • Põhikiri sätestab, et ülikooli ametlik nimi on Tallinna Tehnikaülikool ja lühinimi TalTech. Ainult nendest lähtuvad ka ülikooli stiiliraamat ning erinevad kujunduslahendused. Ülikooli ingliskeelne ametlik nimi on Tallinn University of Technology.
   
 • Tallinna Tehnikaülikoolis valitseva tava ning ka tunnustamise ja sümboolika eeskirja kohaselt võivad ülikooli liikmed enda nimel väljendudes jätkuvalt kasutada ülikooli kõiki varasemaid nimesid ja nimelühendeid, aga ka Tallinna Tehnikaülikooli nime eesti keele reeglitest johtuvat lühendit TTÜ. Ülikooli territooriumil olevad sümbolväärtusega taiesed, mälestus- ja maamärgid on oluline osa ajaloost ning ülikool tagab nende väärika säilitamise.
   
 • Ametlikus asjaajamises ja tunnustamises ning ülikoolist välja minevates ametlikes teadetes, aga ka pressiteadetes, kasutatakse esimesena ametlikku nime Tallinna Tehnikaülikool. Kui täisnime kõrval soovitakse tekstides kasutada ka lühinime TalTech, esitatakse see esmalt täisnime järel sulgudes, sealt edasi mõistlikus proportsioonis täisnimega. Täisnime kõrval võib kasutada ka nime Tehnikaülikool – suur algustäht viitab siin konkreetsele ülikoolile.
   
 • Ametlikku nime Tallinna Tehnikaülikool kasutatakse stiiliraamatust lähtuval kujul teadlaste, õppejõudude ja tugitöötajate kõikvõimalikes esitlus-, sealhulgas loengumaterjalides, kindlasti ava- ja lõpuslaidil. Esitluste põhjad on leitavad siseportaalist.
   
 • Reklaamidel, bänneritel tuleks eelkõige lähtuda reklaamimise heast tavast ja vältida topeldamist. Kui kujundusel on juba kasutusel TalTechi logo, siis tekstina pole põhjust lühinime välja kirjutada. Kui tähemärkide arv on piiratud, võib reklaamis eelistada lühinime.
   
 • Ülikooli lühinime kasutatakse erinevates kanalites ühtsete põhimõtete järgi, järgides samal ajal ka sotsiaalmeedia kanalite häid tavasid.
   
 • Lausetes on soovitatav TalTechi käänata ülakomata eesti keele käänamise reeglite järgi; brändi ja kaubamärgi eraldiseisval kasutamisel (nt Facebooki lehe pealkiri) on eelistatud käänamata originaalnimi, nt TalTech Inseneriteaduskond, TalTech Korvpall jne. Vaata TalTechi käänamist SIIT;
   
 • Lühinime TalTech hääldatakse [taltek] või [taltech].

Ühtlustamaks TalTechi digitaalsete keskkondade visuaale on TalTech loonud digitaalsete keskkondade stiiliraamatu, mida saavad erinevad osapooled, kes puutuvad kokku TalTechi veebilahendustega kasutada disaini loomise otstarbel. 

Vaata digitaalsete keskkondade stiiliraamatut (DKS) siit

Meenetepood

Kas sul on juba olemas ülimenukas TalTechi pusa? TalTechi e-pood on parim võimalus varustada end mugavalt ja turvaliselt TalTechi meenete, kingituste või igapäevaste tarbeesemetega. Veebipõhine makselahendus kiirendab ostuprotsessi ning pakid saab mugavalt ja turvaliselt tellida Omniva pakiautomaatidesse üle Eesti.

Külasta e-poodi

Või tule astu läbi Ehitajate tee 5, peamaja fuajee poest. Oleme avatud E - R kl 10.00 - 17.00.