TALLINNA TEHNIKAÜLIKOOL

Site logo
ChangeMakers_logod

ChangeMakers’i projekti rahastatakse Interreg Kesk-Läänemere programmi konkurentsivõimelise majanduse prioriteedi, täpsemalt ettevõtlike noorte alam-eesmärgi raames. Selle prioriteedi eesmärkideks on majanduslike ja keskkondlike huvide edendamisel tasakaalu leidmine ning noorte potentsiaali rakendamine Kesk-Läänemere piirkonna ettevõtlikumaks ja konkurentsivõimelisemaks muutmisel.

ChangeMakers projekti eesmärk on arendada Soome (sh. Ahvenamaa), Eesti, Läti ja Rootsi 15–17-aastaste kooliõpilaste jätkusuutlikku mõtteviisi ja ettevõtlusalaseid pädevusi keskkonnasektoris.

Kokku osaleb projektis 250 õpilast ja tulemusena luuakse 50 piiriülest õpilasfirmat ning avatud juurepääsuga veebitööriist „ChangeMakers“.

Eestist osalevad projektis Tallinna Tehnikaülikooli Konstruktsiooni ja vedelikumehaanika uurimisrühm ning Innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus Mektory. Innovaatilised veemajanduse tehnoloogiad kombineerituna ringmajanduse ideedega on terviklikuks keskkonnakaitse eduks hädavajalikud. Projekti lai erasekotri mentorite ja ülikooli jätkusuutliku keskkonna ekspertide kaasamine tagab suurepärase platvormi meelitamaks TalTechi keskkonnateemalistele õppekavadele uusi teraseid noori.

Partnerid:

  • Juhtpartner: Turu Ülikool
  • Stockholmi Ülikool
  • Tallinna Tehnikaülikool
  • Riia Tehnikaülikool
  • Ahvenamaa Kutsekool
  • Satakunta Rakenduskõrgkool
ChangeMakers_logod


Rahastus:

  • Projekti kogurahastus Euroopa Regionaalarengu Fondist 1.080.723 €
  • TalTechi eelarve 174.592,80 €

Noorte iduettevõtted jätkusuutliku keskkonna heaks 01.03.2020–30.11.2022

Jätkusuutlike õpilas-idufirmade loomise kursus (08.10.2020–16.04.2021)

Kui oled 1517-aastane aktiivne noor ning sul on huvi keskkonnasäästlike lahenduste ja oma ettevõtte loomise vastu, siis liitu ChangeMakers projektiga
Põnev rahvusvaheline kursus on kõikidele osalejatele TASUTA ning me alustame juba 8. oktoobril TalTech Mektorys. Kasuta suurepärast võimalust, et saada rahvusvahelise projekti kogemus!

jätkusuutlik_idufirmad_kursus

JÄTKUSUUTLIKE ÕPILAS-IDUFIRMADE LOOMISE KURSUS