Tallinna Tehnikaülikool

Bakalaureuseõpe USAs

Konsultatsioon kõigile, kes soovivad rohkem teada bakalaureuseõppe võimalustest Ameerika Ühendriikides algusega kell 16.00 virtuaalses keskkonnas. Tomumisajad on kalendris. Palume SIIN eelnevalt registreerida. Registreerunutele saadetakse veebikonsultatsiooni link.

Anname ülevaate USA haridussüsteemist, ülikoolide ja programmide valimise põhimõtetest, testidest, sisseastumistingimustest, õpingute finantseerimisest, ülikoolidega suhtlemise põhitõdedest, ning kõigest muust, mida on vajalik teada Ameerika ülikoolidesse kandideerimisel. Tutvustame ka teabekeskuse tegevust ja teenuseid, millega saame kandideerijatele abiks olla.

Grupikonsultatsioon on tasuta. Kõik huvilised on teretulnud!

Täiendav informatsioon tel 620 3543 ja 620 3546 või EducationUSA@taltech.ee.

EducationUSA virtuaalne klubi

Tunned huvi, missuguseid võimalusi pakub USA kõrgharidus? Soovid kandideerida USA ülikooli bakalaureuseõppesse?

Liitu Baltikumi kooliõpilaste EducationUSA virtuaalse klubiga, mille eesmärgiks on valmistada noori ette edukaks kandideerimiseks USA ülikoolide bakalaureuseõppesse. Klubi töökeel on inglise keel ning selle programm kestab kuni maini 2023. Kõik klubi kohtumised toimuvad virtuaalses keskkonnas. EducationUSA klubist leiad kaaslasi, kellega ühiselt ülikooli kandideerimiseks ette valmistuda!

Klubi liikmed saavad selge ülevaate USA kõrgharidussüsteemist ja kandideerimisprotsessist sealsetesse ülikoolidesse. Arendatakse kultuuridevahelise suhtlemise, meeskonnatöö, avaliku esinemise ja akadeemilise kirjutamise oskusi. Klubi liikmed kohtuvad USA ülikoolide esindajate ning sealsetes ülikoolides õppivate Baltikumi tudengitega. Vastavalt liikmete vajadustele on neile kättesaadav individuaalne nõustamine.

Õppeaasta lõpuks on 11 klassi õpilased välja töötanud oma ülikoolide nimekirja ning mõistavad kõikide nimekirjas olevate koolide vastuvõtuprotsessi. 12 klassi õpilased on kandideerinud või kandideerimas USA ülikoolidesse.

Klubiüritusi viivad läbi Eesti, Läti ja Leedu teabekeskuste nõustajad ning USA ülikoolide tudengid ja töötajad.

EducationUSA virtuaalse klubi liikmeks saab registreerida siin: https://bit.ly/3qe5QAx

Magistri- ja doktoriõpe USAs

Kell 16.00 Põhja-Ameerika ülikoolide teabekeskuses (Raja 15 - 116). Toimumisaegu vaata kalendrist. Palume SIIN eelnevalt registreerida. 

Käsitletavad teemad:

Ülevaade USA ülikoolidest ja sobivate programmide valimisest; nõutavatest rahvusvahelistest testidest, sisseastumistingimustest ja kandideerimise põhitõdedest.
Erinevad võimalused: lühiajalised külastused, uurimistöö kirjutamine.
Rahastamisvõimalused: stipendiumid, töötamine, assistantships, rahvusvahelised ja Eesti fondid jmt. Infoallikate ja kandideerimiseks vajalike õppematerjalide tutvustus.

Lisainfo: EducationUSA@taltech.ee  või 6203546.

 

Infotund "Õppima Ameerikasse!" Tallinnas

Esmaspäeval, 3. oktoobril kell 16.30 
Mektorys, Raja 15-126Missugused on võimalused edasiõppimisekas Ameerika Ühendriikides?

Programm:

16.30 FLEX programm: tasuta õppeaasta USA keskkoolis.
Programmi tutvustab selle vilistlane Gerda Metsma

17.00 Õppimisvõimalused USA ülikoolides. Kuulajad saavad teada, missugune on USA ülikoolide vastuvõtuprotsess, kuidas selleks valmistuda, kuidas kandideerida ühte maailma konkurentsitihedamasse ülikooli ning missugust finantsabi pakub ülikool rahvusvahelistele tudengitele.
Esineb E. Tyler Boyle, NYU* vastuvõtuosakonna asedirektor
New Yorgi ülikool on maailma silmapaistvamaid teadusülikoole, mis omab ülikoolilinnakuid ka Abu-Dhabis ja Šanghais ning akadeemilisi keskusi 11 linnas üle maailma. 

Infoprogramm "Õppima Ameerikasse!" Tartus

5. oktoobril kell 16.00 Tartu Ülikooli raamatukogus, W.Struve 1, ruumis "Tõstamaa"

Missugused on võimalused edasiõppimiseks Ameerika Ühendriikides?
Anname ülevaate USA haridussüsteemist, võimalustest õppida nii sealsetes keskkoolides kui ka ülikoolides erinevatel tasemetel (bakalaureus, magister, doktor). Räägime ülikoolide valimise põhimõtetest, testidest, sisseastumistingimustest, õpingute finantseerimisest, ning kõigest muust, mida on vajalik teada, kui oled huvitatud USAs õppimisest.

Kell 16 alustame "Tõstamaa" ruumis, kus anname ülevaate USA haridussüsteemist ning siis jagunevad osalejad eraldi ruumidesse, vastavalt sellele, mis õppetase huvi pakub: keskkool, bakalaureuseõpe või magistrantuur/doktorantuur, et saada juba spetsiifilisemat infot.

Infotund rahvusvahelistest testidest

Soovid õppida või töötada rahvusvahelises ingliskeelses keskkonnas?

Infotund rahvusvahelistest inglise keele- ja akadeemilise taseme testidest Põhja-Ameerika ülikoolide teabekeskuses (Raja 15 - 116) teisipäeval, 13. septembril kell 16.00.

Teemad:

I Eestis läbiviidavad rahvusvahelised testid:

1. Rahvusvaheliste inglise keele ja akadeemilise taseme testide (TOEFL, SAT, ACT ja GRE) tutvustamine. Info testidele registreerimise ja testide läbiviimise kohta.
2. Suuremad probleemid testide tegemisel. Mida testideks ettevalmistumisel silmas pidada.

II Õppematerjalid ja ettevalmistusvõimalused

III Küsimused-vastused

IV Anname tasuta ära eelmiste aastate testiõpikuid!

Palume eelnevalt SIIN registreerida! 

Lisainfo tel 620 3546; 620 3543 või EducationUSA@taltech.ee

Pre-Departure Orientation Program

Põhja-Ameerika ülikoolide teabekeskus kutsub kõiki, kes alustavad õpinguid USA ülikoolides virtuaalsele infoseminarile „Pre-Departure Orientation Program“. Üritus on suunatud Eesti, Läti ja Leedu noortele ning on ingliskeelne.

Programmi eesmärk on anda igakülgset informatsiooni, mis aitaks kõigil võimalikult edukalt sisse elada uude keskkonda. Räägime tudengiviisa taotlemisest ja reisimisest, anname nõu, kuidas kiiresti ülikooliellu sisse elada ning tutvustame Ameerika ülikoolielu tavasid ja sealset suhtlemiskultuuri. 

Nõuandeid jagavad USA saatkonna esindajad, USA ülikooli tudengid ning Baltikumi teabekeskuste nõustajad. Ettekannetele järgnevas vabas vestlusringis on võimalik esitada küsimusi huvipakkuvate teemade kohta.

NB! Kui oled USA ülikooli sisse saanud, kuid Sul polnud võimalik programmis osaleda, siis anna endast teada! Saadame Sulle teatmiku, milles on kasulikku informatsiooni USA-reisiks valmistumise ning sealse akadeemilise ja sotsiaalse elu kohta.

Õppima Ameerikasse!

Infotund Narva Keskraamatukogu Ameerika keskuses (Malmi 8, Narva) kolmapäeval, 11. mail algusega kell 16.00.

Tutvustame USA ülikoolielu, sisseastumistingimusi ning rahvusvahelisi kandideerimisteste. Räägime õpingute finantseerimisest, stipendiumidest ja praktikavõimalustest.

Esinevad Eha Teder ja Epp Kirss

Registreerimine: https://bit.ly/37YA4BX

Ürituse kuulutus

Pärastlõuna inglise keele õpetajatele

Pärastlõuna inglise keele õpetajatele "Creative Thinking in Teaching English"
17. veebruaril algusega kell 15.00
TalTech Mektorys, Raja 15 - ruum 031

Palume registreerida: https://bit.ly/3nDgqjD  hiljemalt 10. veebruariks kell 17.00.

Päevakava:

15:00 Welcome coffee

15.15 Zooming Out: Teaching Beyond the Brain
Jenifer Uhler, RELO, U.S. Department of State

16.00 Teaching Critical & Creative Thinking
Jackie Hadel, EL Fellow, U.S. Department of State

16.45 Free ET Webinars and MOOCs
Kristiina Maajärv, RELO Assistant

17.00 US Embassy Programs for Students and Educators
Tiiu Vitsut, Cultural Assistant, The U.S. Embassy in Tallinn

Anname ära rahvusvaheliste testide õpikuid!

Ürituse kuulutus

Veebiseminar "Magistri- ja doktoriõpe USAs"

Veebiseminar magistri- ja doktoriõppe võimalustest Ameerika Ühendriikide ülikoolides. 

Teisipäeval, 15. veebruaril algusega kell 17.00 Zoomis.

Jennifer K. Hunter (Director of Visibility Strategy in Rice University) tutvustab kandideerimisprotsessi ning jagab nõuandeid edukaks kandideerimiseks.

Teemad:

How to prepare for graduate study (Master’s, Doctoral) in the US university. Who are the international students American professors are looking for, what skills and qualities are expected. How to apply for a scholarship or assistantship, and much more. Discussion, Q&A.

Seminar on inglise keeles.
Palume eelnevalt registreerida SIIN
Registreerunutele saadetakse veebiseminari link.

USA ülikoolide virtuaalne haridusmess

9. novembril kell 17.00 saab alguse USA ülikoolide virtuaalne haridusmess Baltikumi koolinoortele. Messikülastajad saavad lähemalt tuttavaks 15 USA ülikooliga, kes kõik pakuvad stipendiume ka rahvusvahelistele tudengitele.

Üritusel on kaks osa: kell 17-20 saab kuulata ülikoolide esitlusi ning kell 20-21 on avatud ülikoolide vestlusruumid, kus saab küsida küsimusi juba konkreetse ülikooli kohta.

 

Messi ettekandeid saab järele vaadata siit

Julgustame kõiki, kel huvi USAs õppimise vastu kasutama võimalust saada infot otseallikatest!

Ürituse kuulutus

Bakalaureuseõpe: New Yorgi ülikooli ning selle linnakuid tutvustav veebiseminar

Kolmapäeval, 07. oktoobril algusega kell 17.00 toimub bakalaureuseõppe huvilistele veebiseminar "Undergraduate Studies at NYU New York and Abu Dhabi Campuses". Räägime, mida kujutab endast Liberal Arts haridus USA kõrgharidussüsteemis, kuidas kandideerida ühte maailma konkurentsitihedamasse ülikooli ning missuguseid stipendiume ülikool oma tudengitele pakub. Seminar on inglise keeles, sest esinejateks on NYU esindajad.

Ülikool palub eelnevalt registreerida: https://bit.ly/36kU1Q7. Registreerunutele saadetakse link seminaril osalemiseks. New Yorgi ülikool julgustab kõiki seminaril aktiivselt osalema ja küsimusi küsima.

Bakalaureuseõpe Ameerikas - kandideerimisdokumentide täitmine

Põhja-Ameerika ülikoolide teabekeskuses (Raja 15-114).

USA ülikoolide sisseastumisavalduste täitmine, sisseastumisesseede kirjutamine ja stipendiumitaotluste vormistamine.

Sessioon on mõeldud neile bakalaureuseõppesse astujatele, kes on ülikoolid juba välja valinud, ennast testidele registreerinud ning täidavad sisseastumisavaldusi. Tutvustatakse sisseastumisavalduse täitmist Common Applicationi baasil, dokumentide vormistamise põhimõtteid ja sisseastumisesseede (personal statement, application essay) kirjutamise tõdesid.

Koos vaadatakse läbi sisseastumisavaldused ja esseed. Antakse personaalset abi sisseastuja vajadustest lähtuvalt, arvestades valitud ülikooli spetsiifikat.Programmile palume kaasa võtta kõigi valitud ülikoolide sisseastumisdokumentide koopiad (veebilingid), esseede mustandid jmt dokumendid. Ette valmistada oma küsimused.
Lisainfo: educationusa@taltech.ee ja tel 620 3546