Tallinna Tehnikaülikool

Loodusteaduskonna Üliõpilaskogu

Loodusteaduskonna Üliõpilaskogu (LÜK) on aktiivseid ja teotahtelisi loodusteaduskonna tudengeid ühendav organisatsioon. 

Me edendame aktiivset tudengielu ja esindame oma teaduskonna tudengeid. Me saame anda oma panuse hariduse edendamiseks ja kvaliteedi parandamiseks. LÜKi liikmed saavad kaasa lüüa paljude hariduslike ja meelelahutuslike ürituste korraldamises, mis on suunatud nii oma liikmeskonnale kui ka tervele ülikooliperele. Meie ettevõtmistest leiab igaüks enda jaoks midagi, kus kaasa lüüa.

LÜK on koht just Sulle, kui soovid anda oma panuse hariduse ja tudengielu edendamisesse ning tahad õppida ja praktiseerida uusi oskusi väljaspool oma eriala. 

Võta meiega ühendust: loodusyk@gmail.com 

Vaata ka meie Instagrami: @taltech_lyk 

Meie ettevõtmised

Märtsi alguses toimuv Tunne oma Teadust on LÜKi iga-aastane suurüritus. Üritusel tutvustavad end TalTechi teadusgrupid ning loodusteaduste valdkonnas tegutsevad ettevõtted. Projekti eesmärgiks on tutvustada tudengitele teadust ning võimalusi praktika ja lõputöö tegemiseks. Üritusel on võimalik kõigil bakalaureuse tudengitel luua suhteid ja leida tuleviku töökoht, et teha esimesed sammud algaval teaduskarjääril.

Talvepäevad on LÜKi iga-aastane meelelahutuslik väljasõit, mis toimub kevadsemestri alguses. Kolm päeva kestev üritus on täis põnevaid tegevusi, lustakaid väljakutseid ja meeldejäävaid seiklusi. Väljasõidul toimub stiilipidu ja igakuine üldkoosolek. Talvepäevadel annavad uued aktiivsed organisatsiooniga ühinejad vande ning nad tunnistatakse täieõiguslikeks aktiivliikmeteks. 

Beer pong on tudengite lemmikspordiala! Seda harjutatakse tihti nii suurematel kui ka väiksematel koosviibimistel. Igal aastal korraldab LÜK traditsioonilise ÜK+ORG beer pongi turniiri, kus selgitatakse välja TalTechi parim tudengiorganisatsioon beer pongis!

Rebaste ristimine on igasügisene üritus, mille eesmärgiks on noorte rebaste ühinemine juba kogenud loodusteaduse tudengitega. 

Õhtu jooksul pannakse noored teadlased proovile erinevates tegevustes ja võistlustes, kus tudengid saavad omavahel tutvuda ning lõbusalt aega veeta. Õhtu lõpus annavad rebased ühisne vande.

Tuutorid on vanemate kursuste üliõpilased, kes on abiks noorematele üliõpilastele. Nende poole saab pöörduda nii õppimisalaste kui ka isiklike muredega. 

Tuutoriks olemine annab mitmeid võimalusi, nagu arendada suhtlemis- ja nõustamisoskuseid, saada esinemiskogemusi ja ka esinemisoskuse arendamine.

Uuri rohkem! https://taltech.ee/tudengilt-tudengile#p236 

Loodusteaduste õppimine ei ole kerge. Sellepärast on LÜK endale südameasjaks võtnud oma liikmete motiveerimise, et kõik tudengid meelepärase diplomi kätte saaksid! Motivatsiooniõhtuid korraldame vähemalt ühe korra kuus, pingelisematel aegadel veelgi rohkem. Motiveerime end aktiivsete tegevuste, lõbusate koosviibimiste ja põnevate lauamängu- või filmiõhtutega.

Igal kuul arutame teeõhtutel organisatsioonisiseselt läbi olulisemad päevakajalisemad teemad ja murekohad. Samuti kogume uusi ideid tulevateks üritusteks ja jagame mõtteid erinevatel teemadel. Teeõhtud on mõnusa õhkkonnaga koosviibimised ning kõik on oodatud kuulama ja vestlema.

Juhatus