Tallinna Tehnikaülikool

Stipendiumid

Erkki Truve nimeline stipendium on ette nähtud valdkonna populariseerimiseks ja määratakse Tallinna Tehnikaülikooli ettevõtlikule ja edukale üliõpilasele.

Stipendium määratakse kord aastas, kevadel, ühele keemia ja biotehnoloogia doktorandile, kes osaleb aktiivselt teaduskonverentsidel või seminaridel ja teaduspublikatsioonide valmimisel, kes on edukas õppetöös ning kes on oma eriala propageerija.

Stipendiumi saab kord aastas ka üks rakenduskeemia ja biotehnoloogia magistrant, kes on edukas õppetöös, kelle huvide ringi kuulub ka näiteks ettevõtlus, osavõtt teaduskonverentsidest või teaduse populariseerimise üritustest.

Stipendiumi allikaks on Erkki Truve nimeline fond Tallinna Tehnikaülikooli Arengufondis, kuhu on kõigil fondi toetajatel võimalik panustada ja läbi selle ka valdkonna järelkasvu ning arengusse. 

Stipendiaadid

2024: doktoriõppe stipendium - Annette Miller, magistriõppe stipendium - Riin Satsi

2023: doktoriõppe stipendium - Sigrid Kirss, magistriõppe stipendium - Kristi Rõuk

Erkki Truve fondi saab panustada ülekandega
SEB: EE471010052027905003
Swedbank:  EE572200221011286139
Märksõna: Erkki Truve stipendiumifond

Truve

Erkki Truve oli silmapaistev molekulaarbioloog, kelle eestvedamisel pandi alus loodusteaduskonnale ja geenitehnoloogia instituudile Tallinna Tehnikaülikoolis uuel eesti ajal. Alates 1997. aastast 2019. aastani töötas ta Tallinna Tehnikaülikoolis professorina. 2010. aastast 2015. aastani oli ta Tallinna Tehnikaülikooli teadusprorektor. Erkki Truve töö Tallinna Tehnikaülikooli teadusprorektorina oli väljapaistev ja edendas tublisti kogu Eesti teaduse kvaliteeti. Erkki Truve peamiseks uurimisvaldkonnaks oli taimede molekulaarbioloogia ja viroloogia. Professor Truve oli ka suurepärane lektor ja teaduse populariseerija.