Tallinna Tehnikaülikool

Tallinna Tehnikaülikooli legendaarne Linnakupidu tuleb taas!

Reedel, 9. septembril saavad Linnakupeol kokku Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) üliõpilased, töötajad, vilistlased, koostööpartnerid ja sõbrad, et osaleda kogu päeva kestvatel ettevõtmistel ning panna õhtul peole vägev punkt koos Eesti parimate muusikutega.

Tulemas on näiteks traditsioonilised vilistlaste kokkutulekud, tudengiorganisatsioonide omavahelised mõõduvõtmised, mälumängud ning ülikooli kultuurikollektiivide laulu- ja tantsupidu! Huvilised saavad osaleda ekskursioonidel, mida sel aastal ilmestab põnev näitus ülikooli ajaloost läbi aastate, "Kampus 60. Tallinna Tehnikaülikool Mustamäe luidetel".

Linnakupeo toimumiskohaks on kogu TalTechi Mustamäe kampus.

Kõik päevased sündmused on tasuta, kuid õhtusele järelpeole tuleb soetada pilet

Osta pilet siit! 

Kohtumiseni Linnakupeol!

Info täieneb pidevalt!

Programm

Võta endale tõelist Tipikat iseloomustav tekkel peahoone fuajeest (Ehitajate tee 5).

Teklid on müügil soodushinnaga 20 eurot. 

Tallinna Tehnikaülikooli tekkel on terashalli põhjaga, valge randi ja kirjaga “Tallinna Tehnikaülikool” kirsipunasel serval ning ornamendiga madal nahknokkmüts.

Hall värv sümboliseerib meie üliõpilaskonna teraselist sitkust ja visadust teadmiste omandamisel. Valge on rahu, progressi ja kõrge moraali sümboliks. Kirsipunane väljendab elurõõmu, tegevusjanu ja hõõgumist.

Tekli kandmise õigus on igal Tallinna Tehnikaülikooli üliõpilasel, vilistlasel, nõukogu liikmel, töötajal, emeriitprofessoril ja –dotsendil ning auliikmel, -professoril ja –doktoril.

Tekli kandmine on soovituslik järgmistel üritustel:

 • Tallinna Tehnikaülikooli sünnipäev – 17. september,
 • üliõpilaskonna sünnipäev – 1. oktoober,
 • Tipikate marss Toompeale – 24. veebruar,
 • tudengkonda esindavad üritused.
   
Tehnikaülikooli tekkel

Vaheta Linnakupeo järelpeo pilet käepaela vastu juba päeva jooksul ülikooli peahoone fuajees (Ehitajate tee 5). Seda saab teha alates kella 11-st. 

Pärast kella 19 saab käepaela kätte peahoone ees Juuliuse platsil, kuid sel ajal saabub peole palju külalisi korraga ja ajakulu võib olla suurem.

Selleks, et tähtsal pidupäeval kõht tühjaks ei jääks, on avatud kogu Linnakupeo aja Akadeemikute alleel toidutänav. 

Kohale vurab viis toiduautot.  

 • BiteMe
  • BiteMe pakub erinevaid burgereid ja muid kiireid ampse. Sama legendaarne kui Linnakupidu on ka nende veiseburger peekoniga!
 • Twist kartulispiraalid 
 • Kausik 
  • Kausiku poke-kaussides kohtuvad värske tooraine, isetehtud kastmed ning spetsiaalselt välja töötatud maitsed - ikka selleks, et avastada põnevaid maitsekombosid. Rõõm ühest kausist!
Kausik
BiteMe

9. septembril toimuv Linnakupidu on parim aeg ja koht, et kohtuda oma õpingukaaslastega ja vilistlaste kokkutulek korraldada.

Vahet pole, kas õppisite sel või eelmisel sajandil, kas lõpetasite TalTechi, TTÜ või TPI, ja vahet pole, kui ka muidu enam ülikooli asja pole – tipikaks jääte igavesti, nii et tulge meenutage vanu aegu otse sündmuste tulipunktis!

Seega, kutsu enda kursus kokku ja tulge oma ülikoolile jälle külla! Oleme teile abiks ruumide leidmise ja muude organisatoorsete küsimustega

Kuus põhjust, miks teha vilistlaste kokkutulek Linnakupeol

Linnakupidu tähendab kogu päeva kestvat haridus- ja meelelahutusprogrammi üle kogu ülikooli linnaku, millele järgneb võimas järelpidu ülikooli peahoones. Lavale astuvad Ivo Linna ja Supernova, Terminaator ning eriti vinge üllatusesineja! Jalga saab keerutada ka DJ-de saatel ning Silent Discol. 

Siin on kuus põhjust, miks oma kursusekaaslastega ühendust võtta ja nad Linnakupeo ajal kokkusaamisele kutsuda! 

 • Vilistlased, kes eelnevatel aastatel nii tegid, jäid väga rahule. Õpinguaastaid käis meenutamas palju vilistlasi ning kõigil oli nägu naerul.
 • Linnakupeo ajal tagab ülikool omalt poolt ruumide leidmise ja broneerimise, kohvilaua ja lahendab muud organisatoorsed küsimused. Andke oma soovidest teada, otsime teile ruumi ja katame teile kohvilaua – teie lihtsalt võtke oma vana kambaga ühendust ning tulge meenutage vanu ja planeerige uusi aegu.
 • Kui omaaegsed naljad meenutatud, saate ühiselt linnakus ringi uudistada ja on väga võimalik, et linnakutuuril satute kohtadesse, kuhu õpingute ajal võib-olla ei õnnestunud jõuda või ei saanud.
 • Õhtu edenedes saate möödunud aegu meenutada tudengiorganisatsioonidevahelisi meistrivõistlusi vaadates. 
 • Leiutajate laulu- ja tantsupeol teevad kaasa Tallinna Tehnikaülikooli Kultuurikeskuse alla kuuluvad koorid, musitseerib BigBänd ning tantsulise osa eest kannab hoolt rahvatantsuansambel Kuljus. Kaasa laulda saavad kõik, nagu heal laulupeol ikka.
 • 10 000 ruutmeetril toimuval järelpeol saate tantsida nii nagu ülikooli ajal. Üles astuvad Ivo Linna ja Supernova ning ansambel Terminaator. Lisaks ka põnev üllatusesineja! Jala panevad keerutama ka TalTechi tudengitest DJ-d. Järelpeole tulemiseks on vaja osta pilet.


Mõte hakkas meeldima? Tee nii: 

 • Võta ühendust oma kurusekaaslastega
 • Registreeri oma kokkutulek SIIN
 • Tule õigel ajal õigesse kohta
 • Võta sellest päevast viimast! 


Registreeri oma kokkutulek!

Lisainfo ja küsimused: alumni@taltech.ee

Linnakupeo raames on huvilistel harukordne võimalus külastada Tallinna Tehnikaülikooli arhiivi.

Arhiivikülastused toimuvad kell 12 (kohad on täis!), 14, 16 (kohad on täis!) ja 18.
Vajalik on eelnev registreerumine!

Arhiivist  

Kui ülikool vaatab tulevikku, siis ülikooli arhiiv on koht, kus säilitatavad dokumendid räägivad ülikooli minevikust. Vanadel toimiku kaantel on kiri „Tallinna Polütehniline instituut” ning haldusosakonna säilikutest selgub, et raamatukogu asus kunagi Laial tänaval ja teaduskonnad olid laiali mööda linna.

Tervet varandust on väärt vanad tudengite toimikud, mõne kaante vahel võib leida isegi Heidelbergi ülikooli 1930ndatel aastatel välja antud diplomi. Meil on ka nn vanaaegne õppeinfosüsteem sõjaeelsest perioodist – mitmekilone suure formaadiga raamat üliõpilaste andmetega. Ja tänu arhiivile teame, et rektoraadis arutati, kas telekas visati alla katuselt või ühika viimase korruse aknast …

Kõige väärtuslikumad dokumendid õppe- ja teadustöö kohta saadab ülikool küll Rahvusarhiivi, kuid diplomite koopiad on meil hoiul ja tänu sellele saavad paljud, olles kasvõi Austraalias, kinnitust oma õpingute kohta. Meil on palju, mida näidata!

Lisaks oma dokumentidele säilitame ka paljude teiste õppeasutuste fonde tänu haridusmaastiku korrastamisele ja õppeasutuste ühinemistele.

Külastuse info

Tallinna Tehnikaülikooli arhiiv asub vana raamatukogu (praeguse tudengimaja) esimesel korrusel (ruum STU-120).

Arhiivikülastused algavad täistundidel: kell 12 (kohad on täis!), 14, 16 (kohad on täis!) ja 18. Kogunemine on ruumis STU-120

Külastused on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerumine. Ühte gruppi mahub 10 inimest.

Registreeru siin!

Info: Natalia Karotom, 620 2028, natali.karotom@taltech.ee

Kutsume kõiki arhitektuurihuvilisi tutvuma Tallinna Tehnikaülikooli kampusega! 

Giidiga näitusetuurid toimuvad kell 12, 15 ja 17. 
Vajalik on eelnev registreerumine!

Näitusest 

Tallinna Tehnikaülikooli Mustamäe kampuse nurgakivi asetamisest möödus tänavu mais 60 aastat. Selle olulise sündmuse tähistamiseks koostas arhitektuuriajaloolane Epi Tohvri koostöös Tallinna Tehnikaülikooli muuseumi ja raamatukoguga näituse „Kampus 60 – Tallinna Tehnikaülikool Mustamäe luidetel“.

Näitus kajastab Mustamäe linnaosa tekkelugu, mis sai alguse tollase Tallinna Polütehnilise Instituudi rajamisest liivaluidetele. Näitusel tutvustatakse Tallinna Tehnikaülikooli väljaehitamise plaane ja kavasid, millest osa on teostunud, kuid osa jäänud paberarhitektuuriks.

Ekskursiooni käigus tutvutakse Tallinna Tehnikaülikooli peahoone ja selle arhitektuurselt väärtuslikemate ruumidega – aula, söökla, vana raamatukogu ja auditooriumidega.

Näitusetuuri info

Tuuri viib läbi näituse kuraator Epi Tohvri ning selle kestuseks on umbes 1 tund ja 15 minutit.

Näitusetuurid algavad kell 12, 15 ja 17.

Tuuril osalemiseks on vajalik eelnev registreerumine. Näitusetuur algab Tehnikaülikooli peamaja fuajees garderoobi laua juures.

Registreeru siin!

Rohkem infot: kadri.kallaste@taltech.ee.

Kampus 60

Mektory maja tuurid: kell 13 ja 15

Mektory on Tehnikaülikooli innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus, uuenduslike ideede ja leidlike lahenduste kohtumispaik. Mektory on nagu hiiglaslik inkubaator, mille õppestuudiotes ning demoruumides küpsevad tudengite, ettevõtete ja õppejõudude koostöös kõige pöörasemad ideed. Siin saad tutvuda TalTechi innovatsiooni lipulaevade projektidega ja nende prototüüpidega nagu Iseauto ja satelliidid.

Tuuril räägime tudengitele suunatud uusettevõtluse programmidest ning saad teada TalTechi ja ettevõtete koostöö kohta. Samuti näed Eesti kõige moodsamat konverentsisaali, kus on 270kraadine ekraan, mida kasutatakse video- ja hübriidkonverentsideks ning uudistada Baltikumi kõige suuremat XR keskust.

Aardejaht Mektorys: kell 14–15 ja kell 16–16.30

Otsi koos sõpradega aaret! Pärast tuuri on kuni 5-liikmelistes meeskondades võimalus osaleda aarete jahil. Edukaimad on need, kes on Mektory majatuuri jooksul kõik huvitavad paigad ja põnevad nurgatagused oma mällu talletanud. See aardejaht on jõukohane vaid TalTechi õppuritele, vilistlastele, teadlastele ja töötajatele – pane ennast proovile! Aga kui oled mujalt, siis tule ja tõesta vastupidist!

XR Keskuse töötuba: kell 14–14.30

Tule vaata ringi TalTechi XR Keskuses. Pooletunnises töötoas saad uusi teadmisi liit- ja virtuaalreaalsuse tehnoloogiate kohta. Kuuled huvitavat infot virtuaalreaalsuse kasutusvõimalustest eri valdkondades ning loomulikult saad ka ise erinevaid VR lahendusi proovida. See on üks tõeliselt äge kogemus!

Tegevustes osalemiseks on vajalik eelnev registreerumine!  

Registreeru siin!

Vaata Mektory asukohta linnaku kaardil

Mektory

TalTechi kampus tähistab tänavu 60. aastapäeva. Viime huvilised meeleolukale jalutuskäigule läbi linnaku ning räägime-näitame, kust linnak alguse sai, kus oli viinereid müüv piimabaar, milliseid maamärke planeeriti ja mihandune pidanuks olema meie peahoone, kui poleks …

Tuurid väljuvad peahoone fuajeest kell 14, 16 ja 18. Tuur kestab u 1,5 tundi ning hõlmab jalgsi käimist ja treppe.
Vajalik on eelnev registreerumine! 

Registreeru siin!

Linnakutuurid

Nagu ka eelmisel aastal, asuvad Linnakupeo raames TalTechi tudengiaktivistid võistlustulle viievõistluses. Registreerima on oodatud kõik TalTechi tudengiorganisatsioonid (ÜE, ÜK-id, orgid)! 

Registreerimisperiood: 29. august – 5. september.

Reeglid

 • Iga võistkond peab koosnema viiest liikmest, ei rohkem ega vähem.
 • Igasse võistkonda peab kuuluma vähemalt üks naisterahvas.
 • Iga organisatsioon (k.a ÜE ja ÜK-id) võivad võistlustulle saata kuni kaks võistkonda!
 • Iga võistkond peab kandma "võistlusvormi", mille järgi on nende organisatsiooni võimalik ära tunda. 

Registreeri oma tiim siin! 

NB! Tänavused viievõistlused on Rektori Karika esimeseks võistlusalaks, seega pange kokku oma parimad satsid ja sillutage oma tee võiduni!

Märkused seoses Rektori Karikaga

 • Olenevalt asjaolust, et organisatsioonides olevad liikmed ei pruugi olla pärit ühest ja samast teaduskonnast (v.a ÜK-id), siis erandkorras jagatakse punktid võrdselt teaduskondade vahel laiali, vastavalt teaduskonna liikmete arvust tiimis. Näide: Organisatsioon X  saavutab koha, mis toob neile 100 punkti. Organisatsioon X võistkonna liikmete seas oli 2 inseneriteaduskonnast, 1 majandusteaduskonnast ning 2 mereakadeemiast, seega Rektori Karika punktitabelisse saab inseneriteaduskond 2 x 20 punkti, majandusteaduskond 20 punkti ning mereakadeemia 2 x 20 punkti.
 • Kui tavaliselt läheb Rektori Karika punktiarvestusse ainult teaduskonna parima võistkonna tulemus, siis erandkorras see viievõistlusel ei kehti!

Viievõistlus algab kell 14 ning kogunemiskohaks on Tudengimaja parkla

Lisaküsimused: Tom Erik Luoma-aho (tom.luoma-aho@taltech.ee, 5622 9025)

Tudengiorganisatsioonide viievõistlus

Linnakupeo raames kutsub majandusteaduskond oma vilistlasi ruumi SOC-211A (Akadeemia tee 3) osalema eriprogrammis teemal "Millal investeerida ja millal mitte? Õppetunnid elust enesest".

Oma parimaid praktikaid jagab Tõnn Talpsepp, kes on majandusteaduskonna vilistlane, investeerimisekspert ja raamatute „Rahaedu põhimõtted“ ning "Investeerimisedu põhimõtted" kaasautor.

Kõik linnakupeol viibivad majandusteaduskonna ja sellega eelnevalt liitunud asutuste (Tehnikaülikooli sotsiaalteaduskond, Tallinna Tehnikaülikooli Tallinna Kolledž, Concordia Rahvusvaheline Ülikool, Audentese Ülikool) vilistlased on väga oodatud osalema.

Ajakava

18.00–18.05 Dekaan Enn Listra tervitus vilistlastele
18.05–18.40 Tõnn Talpsepp: „Millal investeerida ja millal mitte? Õppetunnid elust enesest"
18.40–19.00 Küsimused ja arutelu
19.00–21.00 Võimalus suhtlemiseks ja uute kontaktide loomiseks / jätkuvad tegevused ülejäänud kampuses

Üritus on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine.

Registreeru siin! 

Registreerudes saad osaleda ka loosis ja võita ühe kahest investeerimisteemalisest raamatust „Rahaedu põhimõtted“ või "Investeerimisedu põhimõtted". Raamatute autoriteks on majandusteaduskonna vilistlased ja valdkonna eksperdid  Kristjan Liivamägi, Tõnn Talpsepp ja Tarvo Vaarmets. Auhinnad loositakse välja kohapeal pärast eriprogrammi lõppu.

Loosis osalemiseks: 

 • registreeru üritusele ja märgi, et soovid osaleda loosis,
 • tule kohale!
Majandusteaduskonna eriprogramm

Registreerumine on lõppenud - kohad on täis!


Kõigi mälumängusõprade rõõmuks toimub Linnakupeol mälumäng.

Osaleda saavad eelregistreeritud 3-liikmelised võistkonnad. Registreerimistähtaeg on 8. september kell 23.55.

Mälumäng on eesti keeles ja toimub Tudengimaja suures saalis

Küsimused on varia-stiilis ehk nendega on kaetud paljud eluvaldkonnad ning on jõukohased igaühele. Vihjeks - kuna tegemist on ikkagi Tallinna Tehnikaülikooli aastapäeva tähistamise ja Linnakupeoga, siis mõned küsimused on seotud ka Tallinna Tehnikaülikooliga.

Kokku on mälumängul 25 küsimust ja need on jagatud viide vooru. Iga õige vastus annab kaks punkti ehk kokku on võimalik saada 50 punkti. Kui vastus on osaliselt õige, võib kohtunik anda meeskonnale ühe punkti. Viimane küsimus saab olema tiebreaker.

Parimatele on välja pandud ka auhinnad.

NB! Kohapeal registreerimine on erandkorras võimalik kui lisavõistkondadele jätkub saalis ruumi.

Korraldajatel on õigus teha muudatusi mälumängu reeglites ja ürituse läbiviimisel.

Mälumäng

TalTechi välistudengitele, -õppejõududele ja -vilistlastele suunatud mälumäng, mis toimub inglise keeles. 

Registreerumine ja täpsem info: https://www.facebook.com/events/815769409426614.   

Quiz Night

Alates kella 19-st saad Linnakupeo järelpeo pileti osta või vahetada pileti käepaela vastu peahoone (Ehitajate tee 5) ees Juuliuse platsil.

Suure Linnakupeo üheks osaks on ka "Leiutajate laulu- ja tantsupidu".

Peol esinevad kõik Tallinna Tehnikaülikooli Kultuurikeskuse alla kuuluvad koorid (Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor, Akadeemiline Naiskoor, Kammerkoor, Vilistlaste Naiskoor ja Inseneride Meeskoor), musitseerib TalTechi BigBänd ning tantsulise osa eest kannab hoolt rahvatantsuansambel Kuljus.

Solistidena astuvad üles Hanna-Liina Võsa, Ivo Linna ja Kristjan Karmo.

Laulupeo dirigendipulti astuvad TalTechi kultuurikollektiivide dirigendid Valter Soosalu, Heldur Harry Põlda, Kuldar Schüts, Edmar Tuul, Karin Tuul ja Bianca Rantala.

Tule kohale ning laula ja tantsi koos nendega! Tähistame ülikooli sünnipäeva tuntud hittidega nagu näiteks "Päikeseratas", "Minu südames sa elad", "Isamaa ilu hoieldes" jpt. 

"Leiutajate laulu- ja tantsupidu" toimub kell 20–21 Tehnikaülikooli Akadeemikute alleel ning see on kõigile tasuta.

Elagu Eesti kultuur ja elagu Tallinna Tehnikaülikool!

Leiutajate laulu- ja tantsupeo lauliku leiad siit

The Inventors' Song and Dance Party

Õhtusele järelpeole tuleb soetada pilet - mida varem seda teha, seda soodsam see on!

Osta pilet siit!

Järelpidu toimub ülikooli peamaja (Ehitajate tee 5) aulas ning sisehoovis Akadeemikute Alleel.  

Järelpeol astuvad üles

 • 20.00–21.15 DJ Birddy
 • 21.30–22.15 Ivo Linna ja Supernova
 • 22.15–22.45 DJ 
 • 22.45–00.15 Terminaator 
 • 00.15–01.00 DJ 
 • 01.00–01.45 nublu
 • 01.45–03.00 DJ

Silent Disco 

Lisaks siseruumi peosaalile toimub Akadeemikute alleel Silent Disco, kus on valida mitme erineva muusikastiili vahel. Kõrvaklappide lunastamiseks peab kaasas olema ID-kaart.

!! Linnakupeo järelpeo vanusepiirang on 18+ !!

Piletihinnad

Eriti varajane tipikas (piletid saadaval kuni 2.09 kl 23.59)

 • Üliõpilane - 18 €
 • Töötaja - 20 €
 • Vilistlane/koostööpartner - 20 €
 • Külaline - 25 €

Varajane tipikas (piletid saadaval 3.–8.09 kl 23.59)

 • Üliõpilane - 23 €
 • Töötaja - 25 €
 • Vilistlane/koostööpartner - 25 €
 • Külaline - 30 €

Tipikas (piletid alates 9.09)

 • Üliõpilane, vilistlane, töötaja, koostööpartner - 30 €
 • Külaline - 35 €


Järelpeo piletid vahetatakse käepaelte vastu:

 • kl 11–19 peahoone fuajees
 • kl 19–03 peahoone ees Juuliuse platsil