Tallinna Tehnikaülikool

Rahvusvahelise ärikorralduse õppekava annab üliõpilastele põhjaliku arusaama tänapäevastest äritavadest ning juhtimisoskused, mis on vajalikud nüüdsel globaalsel ärimaastikul konkurentsis püsimiseks.

 • Porter Gale on öelnud: „Sinu suhtevõrgustik on sinu netoväärtus.“ Tallinna Tehnikaülikoolis õppides tekib üliõpilastel rahvusvaheline lojaalsete sõprade ja tuttavate võrgustik - need on kogukondlikud sidemed, mis võivad sulle tulevikus hulganisti häid võimalusi pakkuda.
 • Rahvusvahelise ärikorralduse õppekava valmistab sind ette koheseks töötamiseks kõikjal maailmas, ilma geograafilisi või kultuurilisi piiranguid seadmata. Ainekursusi õpetavad rahvusvahelise taustaga kogenud õppejõud ja spetsialistid.
 • Ajakiri Wired on nimetanud Eestit maailma kõige arenenumaks digiühiskonnaks. Kui soovid kogeda tulevikku juba täna, on just TalTech sinu parim võimalus.

Sissejuhatus

Elame ajastul, kus meid hakkavad asendama masinad ja algoritmid. Robotid teevad meie eest ära üha enam töid ning 10 aasta pärast on kaupluses inimesest kassiiri nägemine või postiljoniga kohtumine vaid õhkõrn tõenäosus.

Ulmefilmid „Terminaator 2“ ja „Purustaja“ kujutavad tulevikku äärmusliku ja süngena, ent üldine sõnum kõlab siiski häälekalt: kui tahame ellu jääda, peame oma eluviisi üle järele mõtlema ja arusaamisele jõudma, kuidas tehnoloogiaid meie heaks tööle panna.

TalTechis omandatav oskusteave ei tunne riigipiire - me anname oskusi, mida saab rakendada pea kõikjal ja igal ajal. Valmistame sind ette kiiresti arenevas ärikeskkonnas tekkida võivateks väljakutseteks, olenemata sellest, kas kavatsed tööle hakata Uus-Meremaal ettevõtte juhina või Ameerika Ühendriikides turundusspetsialistina.

Rahvusvahelise ärikorralduse õppekava vormib sinust juhi, keda nii inimesed kui ka robotid järgida soovivad. Just sinutaolised intelligentsed, haritud ja teadlikud inimesed on tööturul alati nõutud!

Eriala sisu

Meie õppekava pakub kahte peaeriala: rahvusvaheline ärijuhtimine ning turunduse ja kliendikogemuse juhtimine. Sõltumata valitud erialast anname sulle tööriistad, mida vajad eduka karjääri alustamiseks ettevõtluses ja/või turunduses. Muidugi, ka sina ise pead tublisti tööd tegema ja tähelepanelik olema.

Sa hakkad õppima rahvusvahelise turunduse, strateegilise juhtimise, äriplaneerimise ja teostamise põhitõdesid. Ainult sinu kujutlusvõime võib sulle piire seada - mõtle suurelt ja sul on mõju.  Kuid mis kõige tähtsam: sea oma õpingud kindlalt esikohale! Meie näitame sulle kätte tööriistad, ent ainult sina ise saad õppida neid kasutama. Meilt saad tööriistad oma suurte ideede elluviimiseks.

Pane tähele!

 • Õppekava on tasuline. Õppetasu 4200 eurot aastas (2100 eurot semestris).
 • Loengud toimuvad enamasti õhtuti kell 16.00-21.00.

Tutvu rahvusvahelise ärikorralduse õppekava täisversiooniga

Võtmeteemad: strateegiline juhtimine, ekspordijuhtimine, rahvusvaheline äri, ärisuundumused, logistika, ärijuhtimine.

Aegade jooksul on tulemusliku ärijuhi määratlus laienenud: üha enam tegevjuhi ametikohti Fortune 500 ettevõtetes on muutunud kättesaadavaks igaühele, olenemata töösoovija kultuurilisest või geograafilisest taustast.

Meie anname sulle võimaluse omandada oskused, mida vajad töötamiseks pea mistahes maailma paiga mistahes ettevõttes - alates üleilmsetest suurkorporatsioonidest kuni väikeste idufirmadeni. Sinu enda keskendumine ja sihikindlus aitavad sul jõuda arusaamisele, mida vajad selleks, et aidata oma eelissektori ettevõtetel edu saavutada.

Ettevõtte põhialustest kuni struktureerimise ja kõrgel tasemel otsuste tegemiseni - me käsitleme kõiki põhitõdesid nüüdisaja kontekstis, mida enamik haridusasutustest ei paku.

Kuna üliõpilased arendavad oma oskusi sellistes valdkondades nagu organisatsioonikultuur, äritehnoloogia ja ettevõtte strateegia, avaneb neil ka võimalus teada saada, kuidas õpitud oskusi tänapäevases keskkonnas rakendatakse. TalTech pakub üliõpilastele täpselt seda, mida nad vajavad selleks, et saada pädevateks ja tulemuslikeks juhtideks, kes on kursis praegusaegsete tööfilosoofiate ja meetoditega.

Vaatamata sellele, kas keskendud rahvusvahelistele turgudele, müügile või turundusele, omandad eduka ettevõtte juhtimiseks vajalikud teadmised läbi praktiliste õppimisvõimaluste, mida annavad edasi meie erakordsed õppejõud ja praktikud.

Seminarid ja töötoad võimaldavad õppimist reaalse, päriselu kontekstis, pakkudes üliõpilastele palju enamat kui erialaõpikutest õpitut.

TalTech teeb koostööd paljude tunnustatud külalisesinejate ja rahvusvaheliste juhendajatega, kes näitavad sulle teed konkreetsetele välisturgudele, ning võib juhtuda, et viivad sind isegi töötamisvõimalustega kokku.

Tutvu rahvusvahelise ärijuhtimise suuna õppekava täisversiooniga

Võtmeteemad: rahvusvaheline turundus, turu-uuringud, strateegiline turundus, tootedisain, turunduse digitaliseerimine, müügijuhtimine.

Tänapäeva ettevõtted on väga paljude jõudude suhtes haavatavad. Kuna intellektuaalse omandi vargus on pea vältimatu, mängib innovaatiline turundus iga äristsenaariumi puhul üha olulisemat rolli.

Iga taibukas äriinimene peab suutma loovalt mõelda ja pakkuda konkurentsiüleseid lahendusi. Lõppude lõpuks saab ajalehest reklaami osta igaüks, kuid vaid väga vähestel õnnestub võidukas turundusstrateegia käima tõmmata.

TalTechis saab sinust nutikas turunduse professionaal, kes on valmis vastu võtma ka kõige keerukamaid väljakutseid. Õpid, kuidas koostada tõhusaid turundusplaane ja kontseptsioone, läbi viia sihtmärgistatud digitaalseid turunduskampaaniaid ja hallata sotsiaalseid platvorme.

"Inimeste kaasamine tähendab rahuldada nende vajadused, mitte teie enda omad," on öelnud Ameerika autor Tony Robbins. Tal on õigus: kliendi tundmine on võtmetähtsusega. Väikese abiga TalTechi sõprade poolt saab sinust kompetentne analüütik, kes on valmis juhtima ja läbi viima kõikehõlmavaid turu-uuringuid.

Õpid mõisteid, mis puudutavad tarbija ostukäitumist ja -mustreid, brändihaldust ja müüki. Meisterliku läbirääkija ja äriarendajana oled õppekava lõpetades jõudnud veendumusele, et suudad sõlmida kõik tehingud.

Konkurentsi tihenedes mängivad müük ja turundus igas ettevõttes üha olulisemat rolli. Edu saavutamiseks pead nägema seoseid toodete ja võimalike klientide vahel. TalTech annab sulle tööriistad just selleks: meie lõpetajad on kogu maailmas atraktiivsed kandidaadid müügi ja turunduse valdkonna tippametiteks.

Osava ärianalüütiku ja turundusstrateegina oled asendamatu ja väärtuslik vara igale organisatsioonile.

Tutvu turunduse ja kliendikogemuse juhtimine suuna õppekava täisversiooniga

Miks õppida rahvusvahelist ärikorraldust just TalTechis?

Paljud ülikoolid pakuvad rahvusvahelise äri kursuseid, kuid miks leppida heaga, kui parim on käeulatuses?

 • Meie õppekava ühendab teoreetilised teadmised praktiliste oskustega ning teeb sinust ihaldatud spetsialisti tänapäeva tööturul. Sind koolitavad parimad ärieksperdid.
 • Rahvusvahelise ärikorralduse õppekava annab sulle kaasa kõik, mida vajad globaalsesse ärisse püsiva jälje jätmiseks. Mitmed ärijuhid maailma eri paigust värbavad sageli TalTechi lõpetajaid oma ettevõtetesse tööle.
 • Maailm muutub aina väiksemaks ning oma niši leidmine on oluline mistahes ettevõttele, olgu see siis noor idufirma või rahvusvaheline korporatsioon. Kuna meie toetame nii spetsialiseerumist kui ka paindlikkust, anname sulle võimaluse valida erinevate õppeainete vahel, et saaksid kohandada õppekava oma õppe- ja karjäärieesmärkidega sobivaks.
 • Tänapäeva maailmas tähendavad kogemused palju. Rahvusvahelise ärrikorralduse õppekava vastab kiiresti globaliseeruva maailma standarditele ja nõuetele, samuti on sul juurdepääs lugematutele rahvusvahelistele uurimisprojektidele ja ka Euroopa Liiduga seotud ettevõtmistele.
 • Eesti on üks digitaalsemaid ühiskondi maailmas. Oleme riik, mis usub ettevõtlusse, ning õppida äri just siin on iseenesestmõistetav.

Tulevik

„Ärge minge sinna, kuhu rada võib viia, minge selle asemel sinna, kus rada pole, ja jätke rada. “ - Ralph Waldo Emerson.

Üldistades võib öelda, et maailmas on kahte tüüpi inimesi: need, kes loovad ja tekitavad uusi lahendusi ning need, kes neid järgivad. Meie jääme kindlalt oma pühendumuse juurde aidata inimestel saada mitte ainult pädevateks spetsialistideks, vaid inspireerivateks juhtideks, kes on valmis uute ideedega riskima.

Kes saab sinust pärast lõpetamist?

 • Peaeriala rahvusvaheline ärijuhtimine

Spetsialiseerumine rahvusvahelises ärijuhtimises õpetab sind nägema ettevõtte põhifunktsioone rahvusvahelises kontekstis. Anname sulle globaalse mõtteviisi, et aidata sul maailmaturgudel edukalt tegutseda. Omandad põhjalikud teadmised äri- ja ekspordijuhtimisest ning kõik eeldused saamaks rahvusvahelise organisatsiooni tippjuhiks.

 • Peaeriala turunduse ja kliendikogemuse juhtimine

Kuna konkurents muutub maailmaturul järjest tihedamaks, on turundus ja juhtimine iga ettevõtte oluliseimaks osaks. Edu saavutamiseks tuleb leida otseteed potentsiaalsete klientide ning toodete ja teenuste vahel. Pärast TalTech'i programmi läbimist on sul olemas kõik eeldused saamaks organisatsiooni turundus- või müügijuhiks. Näiteks võid vastutada nii ettevõtte müügitulu haldamise, kliendisuhete kui ka turunduse eest. Lisaks saad analüüsida tulemusi ning kujundada ümber ettevõtte strateegiaid ja põhimõtteid.

Intervjuud tudengite ja lõpetajatega

Rahvusvahelise ärikorralduse lõpetanud Oliver Kikkas leiab, et rahvusvahelise ärikorralduse õppekava avab uksi kogu maailmas.
Loe intervjuud temaga siit

Rahvusvahelise ärikorralduse üliõpilane Anna Christina Reite leiab, et õppekava arvestab inimestes peituva potensiaaliga.
Loe intervjuud temaga siit

Kas sobib mulle?

SBG tudengid (small)

Kunagi varem ei ole sotsiaalsed muutused olnud nii kiired ja sügavad kui 21. sajandil.

Tänaseid töökohti tõenäoliselt homme enam ei eksisteeri ning traditsioonilised ärifilosoofiad ja tavad muutuvad kiiresti ebapraktiliseks ja jätkusuutmatuks.

Meie saame oma rahvusvahelise ärikorralduse õppekava kohandada vastavalt sinu ainulaadsetele õpieesmärkidele ja eelistustele.

Kas oled valmis maailma muutma?

Laeb infot...