Disaini ja tehnoloogia tulevik
Selle õppekava lõpetajad on multitalentid, kes ühtaegu on nii kunstimeelega loojad kui täppistehnilised arvestajad. Õppekava on unikaalne, kuna on Eesti Kunstiakadeemia ja TTÜ koostöös valminud rahvusvaheline programm. Eduka innovatsiooni eelduseks on loov ja avatud maailmavaade kombineerituna erialase, kultuurilise ja intellektuaalse mitmekesisusega. Just seda me tudengile pakumegi.
Õppekava valdkondadeülene - oleme selles sidunud tehnoloogia ja disaini. Sõltuvalt tudengi eelnevast haridusest ja kogemusest kujuneb peaeriala ning lisanduvad kõrvalerialad. Julgustame tudengeid avastama, kompama toote- ja teenusarenduse piire, mõtestama ümber tuttavaid probleeme ning looma uusi väärtusi. Tudeng õpib märkama inimeste muutuvaid vajadusi ja looma ise uusi võimalusi, võttes appi tehnoloogia viimase sõna.
Õppetöös on suur rõhk loovusel ning samuti eksperimenteerime palju. Tudeng õpib analüüsima probleeme, genereerima lahendusi, looma prototüüpe ning lahendusi hindama. Õppetöö käigus on oluline koht praktikal, meil on vastavad koostööpartnerid nii tööstuses, riigisektoris kui ka eri kogukondades.
Õpe toimub inglise keeles ning ülikool pakub 6 sihtstipendiumiga õppekohta. Sihtstipendium katab õppemaksu nominaalajal nominaalkoormusega õppimise korral. Sihtstipendiumid määratakse vastuvõtu pingerea alusel.
Tüüpõpingukava
Tutvu disaini ja tehnoloogia tuleviku õppekavaga
Õppekava
ÕppetaseMagistriõpe
Õppe kestus2 aastat
TeaduskondInseneriteaduskond
Õppekava maht120 EAP (vaata õppekava)
Edasiõpedoktoriõpe
Õppekorraldus
Keel ja vorminglise keel statsionaarne õpe
Koormusnominaalkoormusega õpe tasuta (30 EAP semestris)
Vastuvõtt1. jaan - 4. juuli avalduste esitamine SAISis, kohapeal 25. juuni - 4. juuli
TingimusedTalTechi sisseastumistingimused
Valmistame ette innovaatoreid, disaini ja inseneeria professionaale, kes on võimelised algatama ja ellu viima sotsiaalset ning majanduslikku kasu loovaid uute toote- või teenusekontseptsioonide arendusprotsesse.
Lõpetajate tegevusvaldkond sõltub eelnevast haridusest, ulatudes üle kogu innovatsioonivälja. Sinust võib saada teadur uurimisasutuses, disainer-konsultant disainibüroos, arendusinsener, arendus- või disainijuht ettevõtluses, vabakutseline looja või ettevõtja.
Miks õppida just TTÜs?
- Disaini ja tehnoloogia tulevik on Eestis ainulaadne rahvusvaheliselt hinnatud õppekava, mis käsitleb disainist juhitud innovatsiooni laiemalt. See sobib nii disaini kui erinevate tehnoloogiahariduse taustaga tudengitele. Disainioskuste omandamine on oluliseks eelduseks innovatiivsete toote- ja teenusearendusprotsesside juhtimiseks ja elluviimiseks.
Konkursi tingimused: kõrgharidus disaini, tehnoloogia või innovatsiooni valdkonnas
Kandideerimise nõuded:portfoolio, CV, motivatsiooniessee, vestlus
Õppekohti:lävendipõhine vastuvõtt,
Võimalik maksimaalne konkursi punktide arv:10
Künnis:õppekoht on garanteeritud, kui katse koondtulemus on vähemalt 5 punkti
Vastuvõtu peaspetsialist
oskab vastata vastuvõtutingimusi puudutavatele küsimustele:
Anne Urbla
620 3530
anne.urbla@taltech.ee
Programmijuht
oskab vastata õppekava sisu puudutavatele küsimustele
ning annab nõu, kui tuled teiselt erialalt:
Martin Pärn
620 3250
martin.parn@ttu.ee