Tallinna Tehnikaülikool

Disaini- ja arhitektuurigaleriis avati teisipäeval, 14. juunil kell 17:00 arhitektuuri õppekava magistritööde näitus, mis on kõigile avatud 1. juulini.

Arhitektuuri tudengite lõputööde näitus

Emily Zavatski, Vincent David Sidney Marquardt, Daniella Ljahh, Ervin Golvih, Violetta Jurkina, Rasmus Soonvald, Angelina Šilova, Greta Anet Ojavee, Miia Natka, Birgit Vider, Jelena Kazak ja Marta Volchek on noored arhitektid, kelle lõputöödega saab näitusel tutvuda.

Angelina Šilova töös esitatakse põhjalik analüüs Tallinna Rahvusooperi laiendamise kohta. Töö keskendub funktsionaalsete sünergiate, linnapildi ja muinsuskaitsele ning esitab selle põhjal sügavalt kaalutletud lahenduse, mis põhineb ulatuslikul ruumiprogrammil, andes väärtusliku teostatavusuuringu ooperi laiendamise aktuaalsele ideele. 

Jelena Kazaki töös on põhjalik tuulemugavuse analüüs valitud linnaruumides Ülemiste City’s. Ta kasutab simulatsiooni valitud linnaruumide probleemsete kohtade määratlemisel, samuti väikesemõõtmeliste varjualuste vormi leidmisel - ja lõpuks tulemuste kontrollimisel, andes veenvaid tõendeid mugavuse olulise paranemise kohta paikades, mis on tuulest kõige enam mõjutatud.

Vincent Marquardt on ümber programmeerinud Nõmme vana silohoone. Töös uuritakse ühiselamise võimalusi Eesti kontekstis ja esitatakse silohoone jaoks moodulsüsteem eluruumidest, mis põhineb olemasoleval struktuurivõrgustikul.

Ehitussektori suured muutused on näha ka magistritööde valikus. Emily Zavatski ja Ervin Golvihi töödes on valdavaks perspektiiviks ringmajandus. Emily Zavatski lõputöö uurib Lasnamäe paneelmaju kui modernistliku linnaplaneerimise tegevuskava ilmingut. Oma töös esitab Emily Zavatski Lasnamäe ühe linnakvartali uuenduskava, mille eesmärk on linnaruumi kvaliteedi tõstmine, liikudes äärelinlikust linnaliku kvaliteedi suunas. Ervin Golvih on käimasoleva konkursi alusel töötanud programmiga, mis ühendab kohaliku taaskasutuskeskuse ja Islandi apokalüpsise muuseumi.

Magistritööde näitus viib meid ka teistesse kaugetesse kohtadesse:  Rasmus Soonvald on projekteerinud kogukonnakeskuse Brasiilia Rio de Janeiros asuvasse favellasse. Marta Volcheck töötab välja täiesti uue hoonetüübi, mängukeskuse kontseptsiooni, mille asukoht on Tokyos, Jaapanis. Daniella Ljahh on projekteerinud Oslo linna orbudekodu, mis põhineb hiljutisel arhitektuurivõistluse programmil. Daniella Ljahh osales oma magistritööga ka avatud rahvusvahelisel arhitektuurivõistlusel ja võitis seal esimese koha.

Greta Anet Ojavee magistritöö rakendab "Housing First" lähenemisviisi kodutute kodude pakkumiseks, visandades protsessi ja tee, kuidas marginaliseeritud inimesed saavad tagasi ühiskonna aktiivseteks liikmeteks. Greta Anet Ojavee demonstreerib seda lähenemist oma uue elamurajooni projektis, tehes tugeva avalduse ka kavandatava asukohaga Tallinnas. Greta Anet Ojavee lõputöö pälvis Irina Raua nimelise stipendiumi kui parim magistritöö 20 arhitektuurialase magistritöö hulgas TalTechis (2021-22).

Ligi 500 vaatajat jälgis magistritööde kaitsmist otseülekandena. Salvestusi saab vaadata Youtube'is:

Magistritööde näitus Disaini- ja Arhitektuurigaleriis on avatud 14. juunist kuni 1. juulini, kell 12-18.

Laeb infot...