Ehituse ja arhitektuuri instituudi doktorant Abel Sepúlveda Luque kaitseb 21. juunil 2022 algusega kell 10:00 oma doktoritööd "A Novel Workflow for Early Design Stages to Ensure Daylight and Summer Thermal Comfort in Buildings" ("Uudne töövoog projekteerimise algfaasis, et tagada päevavalgus ja suvine soojusmugavus hoonetes"). Kaitsmine toimub Tehnikaülikooli peamaja III õppehoone ruumis U03-214 (Ehitajate tee 5) ning on jälgitav veebirakenduse MS Teams vahendusel.

Inimkesksest disainist on saanud arhitektuurse disaini üks keskseid kriteeriume. Sisemugavusel hoonetes on kriitiline mõju elanike tervisele ja kognitiivsele jõudlusele. Disainerid peavad projekteerimisprotsessi varases projekteerimisetapis arvestama mitmete hoone jõudlusega, näiteks siseruumide mugavusega.
Käesolevas lõputöös esitatakse üldine töövoog, mis aitab arhitektidel projekteerida hooneid, millel on piisav päikese ligipääsu tase, päevavalguse tagamine vastavalt kahele Eestis kehtivale standardile ja madal ülekuumenemisoht vastavalt Eesti eeskirjadele. Lisaks tutvustatakse käesolevas lõputöös meetodeid, kuidas kiirendada projekteerimisprotsessi varajastes etappides büroohoonete projekteerimisprotsessi, kus on piisav päikesevalguse, päevavalguse tagamise ja pimestamise kaitse.

Juhendaja on vanemteadur Francesco De Luca (Tallinna Tehnikaülikool)

Oponendid:

• professor Michela Turrin (Delfti Tehnikaülikool, Holland)
  • professor Francesco Goia (Norra Teadus- ja Tehnoloogiaülikool (NTNU), Norra)

Doktoritöö on avaldatud Tehnikaülikooli raamatukogu digikogus

Jälgi avalikku kaitsmist MS Teams´is