Tallinna Tehnikaülikool

Mehaanika ja tööstustehnika instituudi doktorant Abrar Hussain kaitseb 12. detsembril 2023 algusega kell 13:00 oma doktoritööd "Development of Sustainable Polypropylene Based Composites" ("Polüpropeeni baasil jätkusuutlike komposiitide arendus"). Kaitsmine toimub Tallinna Tehnikaülikooli peamaja V õppehoone ruumis U05-216 (Ehitajate tee 5).

Kogu maailmas kasutatakse üha enam polümeerseid tehnomaterjale, mis omakorda tekitab mitmesuguseid jäätmeid. Tavaliselt töödeldakse vill, puuvill, polüestrid, polüpropüleen jne kaubanduslikult ümber, kasutades erinevaid töötlemistehnikaid ja -mudeleid. Polümeersete tehniliste  jäätmete muutmiseks kõrge kvaliteediga jätkusuutlikeks toodeteks pakuti välja ringmajanduse kontseptsioon. Polümeersete jäätmete töötlemine koosneb erinevatest etappidest nagu kogumine, sorteerimine, separatsioon, jahvatamine, segamine, termovormimine (survevormimine ja survevalu) ning omaduste testimine.
Käesoleva uuringu puhul on uudne jäätmetest toodetud erinevat tüüpi komposiitide tootmine ja uurimine.
Antud uurimuses kavandati analüüs ja viidi see läbi, järgides ringmajanduse suletud ahela lähenemist, sealhulgas alljärgnevaid etappe: kogumine, eraldamine, jahvatamine, ekstrusioon, survevalu ja kvaliteedikontroll.

Juhendajad: vanemteadur Vitali Podgurski ning vanemteadur Dmitri Goljandin (Tallinna Tehnikaülikool)

Oponendid:

  • professor Dr.Sc.Ing. Remo Merijs-Meri (Riia Tehnikaülikool, Läti)
  • professor Juozas Padgurskas  (Vytautas Suure Ülikool, Leedu)

Doktoritöö on avaldatud Tehnikaülikooli raamatukogu digikogus  

Laeb infot...