Tallinna Tehnikaülikool

Ehituse ja arhitektuuri instituudi doktorant Alo Mikola kaitseb 6. juulil 2022 algusega kell 10:00 oma doktoritööd "Ventilation Performance in Deep Renovation of Multifamily Apartment Buildings" ("Terviklikult renoveeritud korterelamute ventilatsioonisüsteemide toimivus"). Kaitsmine toimub Tallinna Tehnikaülikooli peamaja III õppehoone ruumis U03-214 (Ehitajate tee 5) ning on jälgitav veebirakenduse Zoom vahendusel. 

Paljudes Euroopa riikides on hakatud üha enam teadvustama vanade kortermajade renoveerimise vajadust. Kortermajade puhul on üheks suurimaks kitsaskohaks just ventilatsioonisüsteemide renoveerimine. Doktoritöö eesmärk on anda vastuseid Eesti kortermajade ventilatsioonisüsteemide renoveerimise käigus tekkinud küsimustele. Doktoritöö tulemusi saab kasutada sarnaste Euroopa kortermajade renoveerimisel. 
Töö tulemused näitasid, et parima ventilatsioonisüsteemi toimimise tagas tsentraalne mehaaniline sissepuhke- ja väljatõmbeventilatsioon koos soojustagastusega, kuid soovitada võib ka alternatiivset väljatõmbeõhu soojuspumba ja ventilatsiooniradiaatoritega süsteemi.

 

Juhendajad: kaasprofessor tenuuris Hendrik Voll ja täisprofessor tenuuris Jarek Kurnitski (Tallinna Tehnikaülikool)

Oponendid:

  • vanemteadur Henrik N. Knudsen (Aalborgi Ülikool, Taani)
  • kaasprofessor Tomasz Cholewa (Lublini Tehnikaülikool, Poola)

Doktoritöö on avaldatud Tehnikaülikooli raamatukogu digikogus

Jälgi avalikku kaitsmist Zoomis

Laeb infot...