Tallinna Tehnikaülikool

Mehaanika ja tööstustehnika instituudi doktorant Mansoureh Rezapourianghahfarokhi kaitseb 21. märtsil 2024 algusega kell 11:00 oma doktoritööd  "Biomimicry and Novel Structures: Advancing the Design Paradigm of Bone Implants" ("Biomimikri ja uudsed struktuurid: luuimplantaatide disainiparadigma edendamine"). Kaitsmine toimub Tallinna Tehnikaülikooli peamaja V õppehoone ruumis U05-216 (Ehitajate tee 5).

Doktoritöö alustab luukoetehnoloogia valdkonna uuenduslike strateegiate mitmekülgset uurimist, mille üldeesmärk on täiustada kandvate  luuimplantaatide ja -tellingute disaini ja tootmist. 
Doktoritöö kujutab endast terviklikku teekonda läbi biomimeetiliste kandvate implantaatide, uudsete Ti6Al4V Split-P TPMS struktuuride ja
ebakorrapäraste Voronoi tessellatsioonikarkasside valdkondade. Nende mõõtmete kulminatsioon pakub paljutõotavat luukoetehnoloogia innovatsiooni lähenemist, mis on valmis luuimplantaatide ja karkasside kujundamise maastiku uuesti määratlemiseks, suurendades lõppkokkuvõttes kriitiliste luudefektide ravi ja luu regenereerimise teraapiate väljavaateid.

Doktoritöö on avaldatud Tehnikaülikooli raamatukogu digikogus 

Juhendaja täisprofessor tenuuris Irina Hussainova (Tallinna Tehnikaülikool)

Oponendid:

  • professor Michael Gasik (Aalto Ülikool, Soome)
  • professor Oscar Samuel Novais Carvalho (Minho´ Ülikool, Portugal) 

Laeb infot...