Tallinna Tehnikaülikool

Ehituse ja arhitektuuri instituudi doktorant Sander Sein kaitseb 26. novembril 2021 algusega kell 11:00 oma doktoritööd "Development of an Optimised Condition Assessment Plan for Common Reinforced Concrete Bridges in Estonia" ("Optimeeritud seisukorra kontrolliplaani välja töötamine tüüpilistele Eesti raudbetoonsildadele"). Kaitsmine toimub Tehnikaülikooli peamaja III õppehoone ruumis U03-214 (Ehitajate tee 5).

Väitekiri keskendub sildade seisundi kontrollimisele, hinnangutega kaasnevale määramatusele ning ülevaatuste vahelise aja optimeerimisele. Seisukord on sildade haldamises üks tähtis muutuja, mida kasutatakse investeerimisotsuste tegemisel ja see tähendab, et algandmete määramatus võib viia valede otsusteni, mis omakorda mõjutavad sillavõrgu üldist toimivust.
Töö peamine eesmärk on juhtida tähelepanu seisundi hinnangutega kaasnevale määramatusele haldamises ja pakkuda välja lahendus, kuidas hoida määramatuse tase soovitud tasemest madalamal samal ajal pikendades hindamiste vahelist aega. Määramatust kasutatakse näidikuna seetõttu, et elemendi tegelik seisund ei ole kunagi täpselt teada ja kui hindamise protsessi täiendatakse määramatusega, siis tagatakse, et seisund on alati piisavalt täpselt teatud ja puuduvad üleliigsed kulud. 

Juhendajad: professor Juhan Idnurm (Tallinna Tehnikaülikool), professor Jose Campos E. Matos (Minho Ülikool) ning professor Martti Kiisa (Tallinna Tehnikakõrgkool)

Oponendid:

  • professor Darius Bacinskas (Vilniuse Gediminase nimeline Tehnikaülikool, Leedu)
  • professor Jose Turmo (Kataloonia Polütehniline Ülikool, Hispaania)

Doktoritöö on avaldatud Tehnikaülikooli raamatukogu digikogus.

Laeb infot...