Tallinna Tehnikaülikool

Tõnu Talivee on 55 nukufimi operaator, kes käesoleval ajal töötab nukufilmide restauraatorina. Tegemist on kirgliku muusikasõbra ja fotograafiga, kes on koostanud 14 personaalnäitust. Tema eripäraks on filmi tundlikkust tõstva ilmuti kasutamine, et vältida välguga pildistamist. See on andnud talle võimaluse teha pilte artiste häirimata loomulikus miljöös.

Fotod on tehtud üritustest, kuhu Tõnu on kutsutud või sattunud ega kajasta kõiki Eesti rokkmuusika tähtsamaid sündmuseid või ansambleid, vaid osa sellest. Põnevat foto teekonda täiendavad piltidega haakuvad esemed Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi kogust ja erakogudest.

Olavi Pihlamägi, kauaaegne Tallinna Tehnikaülikooli kultuurielu korraldaja, on fotode taustalugu avanud järgnevalt: "„Säravatel seitsmekümnendatel“ oli Tallinna Polütehnilise Instituudi aula kohaks, kus meie pop-, biit- ja rockmuusika ansamblid suurema publiku ette said astuda. Olles ülikooli aktusesaal, ei kuulunud see avalike kontserdisaalide nimistusse ning esinemisluba oli siia kergem taotleda, kuna arvati, et peale tudengite siia keegi muu ei viitsi tulla. Paraku viitsiti küll ja kohe päris kaugelt. Kahjuks on kolimiste käigus läinud kaduma ürituste registreerimisraamat, kus kõik oli täpselt kirjas, ja seepärast olen väga tänulik nendele meestele, kes kasvõi ühe osa neist muusikasündmustest on suutnud ajaloole jäädvustada. Üks nendest on Tõnu Talivee, muusikasõbrast fotograaf. Kui suudate pildile omad mälestused ja muusika juurde mõelda, siis on näitus oma ülesande sajaga täitnud. Need, kellel mälestusi sellest ajast pole, saavad vähemalt aimu, kuidas üle nelja aastakümne tagasi tollased noored muusikud laval välja nägid."

Näitusega saab tutvuda Tallinna Tehnikaülikooli raamatukogu klaasgaleriis septembri keskpaigani.

Kõik huvilised on väga oodatud!

rock.ee plakat

Laeb infot...