Tallinna Tehnikaülikool

TalTech Tehnoloogiakool kutsub peresid isadepäeval, 12. novembril Mektorysse osalema põnevates teaduse- ja tehnoloogiateemalistes töötubades.

22

Üritus toimub TalTech Mektory innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory aadressil Raja 15, kell 11.00-13.00.

Üritusel osalemiseks palun täida vorm

Registreerimise tähtaeg on 11. november 2023.

Igale osalejale väike üllatus!

Osalustasu perele – 1 täiskasvanu ja kuni 2 last - 20 eurot.
Tasumine isadepäeva ürituse eest toimub kohapeal sularahas!
Lisaküsimuste korral kirjutage e-posti aadressile: virge.schmidt@taltech.ee

Avastusrohkel üritusel saate üheskoos valida just oma perele meelepärase töötoa.

Valikus järgnevad töötoad:

Tegemist on komplektidega, mis võimaldavad ilma arvutita programmeerimist. Robotile etteantud käskluste abil liigutakse MatataLabi väljakut mööda ning pannakse robot näiteks kujundeid joonistama ja muusikat mängima. Sobilik lastele vanuses 6 – 8.a.

Komplekt SPIKE Prime abil saab lahendada ülesandeid lihtsamalt keerukamateni, kasutades värvilisi ehitusklotse lihtsasti kasutatava riistvarana ja uudset Scratchil baseeruvat tarkvara. Õpilased arendavad läbi mängulise tegevuse kriitilist mõtlemist ja probleemiarendamise oskust. Töötuba lõppeb  lõbusa jooneralliga. Sobilik lastele alates 8.eluaastast.

Töötuba, kus kasutatakse EV3 robootikakomplekte ja tutvutakse roboti andurite ja mootoritega ning ehitatakse valmis robot, mis programmeeritakse ülesannet täitma. Töötoa lõpus toimub lõbus võistlus perede vahel. Sobilik vanusele 8–18 eluaastat.

Camera obscura oli üks esimesi riistu, mida kasutati fotode tegemiseks. Tänu oma lihtsale konstruktsioonile on seda võimalik ehitada väga lihtsatest vahenditest. Töötoas räägime camera obscura tööpõhimõttest. Seejärel saab iga õpilane ehitada ka endale lihtsa camera obscura, millel on olemas suurenduse funktsioon. Antud kaameraga saab asju vaadata, pildistamiseks tuleb ise kaamerat edasi ehitada.
Sobilik lastele alates 8.eluaastast

Töötoas õpime, mis on robotkäsi ja kuidas see aitab meil kosmost avastada. Ehitame ka ise jäätisepulkadest robotkäe ning kasutame seda  kosmosemissiooni läbiviimiseks! Töötoas on kasutatud Euroopa Kosmoseagentuuri hariduskontori (ESA Education) poolt välja töötatud materjale. Sobilik lastele vanuses 10 – 12.a.

Canva keskkonna kasutamise töötuba, mille lõpus  valmim  lapse disanitud diplom isale, mille saab välja printida.  Canva on veebipõhine graafikakujunduse platvorm, mis võimaldab kasutajal luua erinevaid visuaalseid töid: plakateid, voldikuid, logo, esitlusi ja palju muud, ilma, et peaks olema professionaalne kujundaja. Sobilik lastele vanuses 10-14.a.

 Vahvad isad ja vanaisad, tulge veetke koos lastega üks tore hommikupoolik TalTech Mektorys!

Laeb infot...