Esmaspäeval, 6. detsembril kell 15 räägib innovatsioonist ja väljakutsetest meretööstuses Tallinna Tehnikaülikooli väikelaevaehituse kompetentsikeskuse juhataja ja inseneriteaduskonna vanemteadur Kristjan Tabri. Venia legendi loenguga kandideerib Tabri merekonstruktsioonide ja -tehnoloogia professori ametikohale.

Merekonstruktsioonide ja -tehnoloogia professoriameti eesmärk on valdkondlik õppe- ja teadustöö, teadus- ja arendustöö koos merendussektoriga ning Eesti merendussektori rahvusvahelise tuntuse kasv.

Kristjan Tabril on magistrikraad tootmistehnika erialal (TalTech 2003) ja doktorikraad laevaehituses (Aalto Ülikool 2010). Tema teadustöö peasuundadeks on merekonstruktsioonide käitumine õnnetuslike koormuste korral ning vedeliku ja konstruktsiooni vastasmõju modelleerimine. Kristjan Tabri kuulub Eesti Meretööstuse Liidu juhatusse ning on rahvusvahelise laeva- ja avamerekonstruktsioonide kongressi Eesti esindaja ja piirkoormuse komisjoni liige.

Loengut saab vaadata Zoomis.