Eesti Teaduste Akadeemia koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga korraldab taaskord kolme minuti pikkuste teadusloengute konkursi.

Kuulutame välja Tehnikaülikooli sisese eelvooru, mille võitjatel avaneb võimalus osaleda Teaduste Akadeemia korraldataval teaduse populariseerimise intensiivkursusel ning esindada meie ülikooli pidulikul finaal-galaõhtul Teaduste Akadeemias.

Osalema on oodatud doktorandid ning noored teadlased, kes on doktorikraadi saanud ajavahemikus 2019. aasta veebruarist kuni tänaseni. Konkursi eesmärk on eesti teaduskeele ja eestikeelse teaduskommunikatsiooni edendamine, mis tähendab, et teadusloeng peab olema eestikeelne.

Käies ajaga kaasas, viime sel korral ülikoolisisese konkursi veebikeskkonda ja pakume teile võimalust saata oma teadusloengu video meile ise filmituna. Tehniliselt peaks video pikslite arv olema vähemalt 720, formaadiks wmv, mpg, mpeg või mp4.
Seega - palun filmige oma 3 minuti pikkune teadusloeng üles ning saatke video link hiljemalt 10. novembriks aadressile kaire.kaljuvee@taltech.ee

Ülikooli sisene žürii valib 16. novembriks eelvoorus osalejate hulgast välja kolm finalisti, kes esindavad Tehnikaülikooli veebruaris toimuval pidulikul lõppvoorul, kus Teaduste Akadeemia žürii valib kõikide osalejate seast välja 5 võiduloengut, millest koos professionaalse telemeeskonnaga luuakse kolme minuti pikkused teadusklipid, mis jõuavad teadusportaali Novaator ning Eesti televisiooni aprillis 2021.

Ülikooli finalistid on oodatud osalema 21.-22. novembril toimuval teaduse populariseerimise intensiivkursusel Heimtalis, kus kohtuvad nii tippteadlaste kui professionaalsete teaduskommunikaatorite ja televisiooni spetsialistidega lihvimaks oma esituse sisu ja vormi.

Lisaks tuleb kõikidel finalistidel olla valmis oma ettekannet tutvustava populaarteadusliku artikli avaldamiseks portaalis Novaator koostöös Novaatori toimetajatega.

Ülikooli eelvooru parimatele on ette nähtud ka rahaline preemia!

Häid näpunäiteid oma loengute ettevalmistamiseks ning esitlemiseks saate akadeemik, professor Tarmo Soomere ettekandest „Recipes for cooking an appealing presentation (for wide public)“ mille leiate ülikooli doktorantide veebist: https://www.taltech.ee/doktorandile/muud-juhendmaterjalid

Soovitame vaadata ka eelnevate aastate võiduloenguid Eesti Teaduste Akadeemia Youtube kanalilt

Ootame aktiivset osavõttu!

Kaire Kaljuvee