Kaasprofessor Lauri Koskela liitus Tallinna Tehnikaülikooliga 2023. aasta novembris. Ta töötas varem Huddersfieldi Ülikoolis, Salfordi Ülikoolis ja Soomes VTT-s. Professor Koskela on International Group for Lean Construction asutajaliige ning on tegelenud lean (timmitud) ehituse uurimisega alates 1991. aastast, mille juures on keskendunud tootmise- ja projektijuhtimise teooriatele. Lisaks on ta alates 2005. aastast uurinud kavandamise käsitlusi. Lauri on 25 000 viitega (allikas: Google Scholar) üks enim tsiteeritud teadlasi ehituse juhtimise ja sellega seotud valdkondades.

koskela uus

Seminaril käsitletakse Lauri pikaajalist uurimisprogrammi, mille eesmärgiks on ühtse tootmise teadusliku käsitluse ja teooria loomine. Selleks integreeritakse kolme tootmiskontseptsiooni tasakaalustatud kujul – ressursitõhusus, vootõhusus ja väärtustõhusus. Loodav käsitlus loob eeldused ja ühtsed alused näiteks ehituse jätkusuutlikkuse, infotehnoloogia, tehase tootmise ja ringmajanduse edendamiseks ning arendamiseks.

Seminar toimub ainult inglise keeles ning sellel saab osaleda ka virtuaalselt.

Registreeri ennast osalejaks

Teams'i link

Loe rohkem teemade kohta, mida üritusel käsitletakse