Tallinna Tehnikaülikool

2.05–30.06 2023 on raamatukogu 2. korruse lugemisalas avatud näitus "Terve Eesti eest!".

Kultuuriministeerium on 2023. aasta kuulutanud liikumisaastaks. Selle eesmärk on tekitada huvi tervislike eluviiside vastu ning suurendada regulaarse liikumisharrastusega inimeste arvu Eestis. Regulaarsel igapäevasel liikumisel on palju kasu nii füüsilisele kui vaimsele heaolule, see aitab oluliselt parandada tervist ja elukvaliteeti.

2023 on ka sauna-aasta, mis on kutsutud ellu selleks, et edendada tervislikku ja sotsiaalset saunakultuuri. Saun on koht suhtlemiseks, puhastumiseks, lõõgastumiseks, oma üldise heaolu tõstmiseks. Saunaskäik on ka tõhus vererõhu alandaja ja südamehaiguste riski vähendaja.

Tule tutvuma näitusel väljapandud raamatutega ja saa värske annus motivatsiooni alustamaks või jätkamaks jõutreeningu, jooksu, kepikõnni, jalgrattasõidu, orienteerumise või kasvõi lihtsalt koduste võimlemisharjutustega. Näitusele on välja pandud ka vanu orienteerumiskaarte, maratonide stardinumbreid, vimpleid jt unikaalseid tervisespordiga seotud esemeid. Lisaks saad teada, millised on uuemad saunalaulud ja millised toidud sobivad söömiseks kerise soojuses.

Vaata raamatute nimestikku

Kui soovid mõne raamatu koju kaasa võtta, laenuta võimalusel lisaeksemplar või palu teeninduskeskuses end huvipakkuvale raamatule järjekorda panna.

osa näitusest Terve Eesti eest!

Laeb infot...