Tallinna Tehnikaülikool

1. oktoobrist kuni 31. oktoobrini 2021 on raamatukogu 2. korruse lugemisalas näitus „Vektograafika on imeline“.

Vektorgraafika – arvutigraafika liik, kus kujundeid moodustatakse asukohavektorite kogumina sirg- ja kõverjoonte abil. Vektorgraafikas loodud kujutist on võimalik moonutuse abil vabalt suurendada, vähendada, pöörata ning pildielementidel on sujuvad ääred, sõltumata pildi suurusest.

Vektorgraafikas valmistatakse jooniseid, diagramme, logosid, fonte ning see leiab kasutamist arvutimängude loomisel. Vektorgraafika sobib ka illustratsioonide tegemiseks, kus pole vaja fotorealismi. Vektorgraafikal põhinevad joonistusprogrammid on näiteks Inkscape, Adobe Illustrator, CorelDraw.

Näitusel olevad pildid on loodud vektorgaafikas ning kasutatud on Inkscape joonistusprogrammi. Pildid joonistas Hanna Laasberg.

Hanna on 1990. aastal sündinud iseõppinud kunstnik, kes hetkel elab pisikesel ja eksootilisel Ruhnu saarel koos oma paksu kassiga (kelle nimi on arvutigraafikaga kokkusobivalt Pixel). 2013. aasta sügisel alustas ta joonistamist vektorgraafikaga. Tema töid iseloomustab vektorgraafikale omaselt lihtsus ja selged jooned. Paar aastat tagasi pöördus ta aga tagasi nö traditsioonilise kunsti poole ning hakkas joonistamiseks kasutama tindipliiatseid. Vektorgraafikaga loodud värviliste ja rõõmsate piltide asemel on tema looming muutunud tõsisemaks ja veidi süngemaks.

Hanna tegemistega saab kursis olla, külastades tema instagrami lehte @hannalaasberg.

Näituse koostamisele aitas kaasa Rannet Tiivits, kujundas Tiia Eikholm.

Hanna Laasberg
Reading in the Tree. Hanna Laasberg

Laeb infot...