Juba teist aastat järjest otsisid TalTechi Avaliku sektori innovatsiooni ja e-valitsemise (PIONEER) magistriprorgammi tudengid uudseid lahendusi avaliku sektori väljakutsetele. Sel aastal keskenduti tudengiprojektides küsimusele, kuidas arendada uusi ideid Tallinna suurima loodava rohetaristu - Putukaväila jaoks.

Projekt arendati välja valitsuse innovatsioonitiimi ja Tallinna linna koostöös.

Lahendusi tutvustatakse 24. novembril. Seminar on avatud kõigile ning seda voogedastatakse TalTechi Facebooki kanalil.

Ajakava:

9:00 Veiko Lemberi (TalTech) ja Merilin Truuväärti (valitsuse innovatsioonitiim) sissejuhatus
9.10 Mihhail Kõlvarti (Tallinna linnapea) avasõnad
9.20 Grupp 1: Ükskord tee peal. Veebirakendusteekond läbi Putukaväila, mida jutustatakse vaatamisväärsuste abil (Once upon a path. A web application journey through Putukaväil told by storytelling brought to life by landmarks)
9.50 Grupp 2: Rohelised lood - Vaata, kuidas su armastus kasvab kui puu (Green stories - See your love grow like a tree)
10.20 Paus
10.30 Grupp 3: Putukaväil Taru: Parim koht, kus olla (Putukaväil Taru: The best place to bee)
11.00 Grupp 4: Rohejuuretasand ja Putukaväil: Enesekorralduslik lähenemine proaktiivsele kodanikkonnale (Grassroots and the Putukaväil: A self-organizing approach for pro-active citizenry)
11.30 Grupp 5: Geopeitus: Talvine aeg Tallinnas (Geocaching: Winter Time in Tallinn)
12.00 – 12.15 Kokkuvõte

Projekt on osa Erasmus Munduse ühendatud magistriprogrammist Avaliku sektori innovatsioon ja e-valitsemine (PIONEER), milles osalevad Leuveni Ülikool (Belgia), Münsteri Ülikool (Saksamaa) ja TalTech (Eesti). Projekti läbiviijateks on TalTechi Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituut, valitsuse innovatsioonitiim ja Tallinna linn. Projekti toetab Euroopa Liit Erasmus+ programmi kaudu ning TalTechCity projekt, mille kaasrahastajateks on Tallinna linn ja TalTech.