Olete oodatud osalema Puidu Väärindamise Fookustippkeskuse (FTK) tutvustavale üritusele, mis toimub 19. novembril 2024 algusega kell 12:00 TalTechi Mektory majas (Raja 15, Tallinn, InnovationHUB ruumis).

Puidu Väärindamise Fookustippkeskus

Puit on Eestile väärtuslik ja strateegiline ressurss, mille väärindamine aitab kaasa nii majanduse kui ka keskkonna jätkusuutlikule arengule. Puidu väärindamine on oluline nii ettevõtjatele, teadusasutustele kui ka avalikule sektorile, sest see võimaldab luua innovaatilisi lahendusi, suurendada konkurentsivõimet ja toetada rohepöörde eesmärke. Puidu ja selle kõrvalproduktide tõhusam kasutamine loob uusi võimalusi teadus-arendustegevuseks, aitab kaasa uute toodete ja protsesside väljatöötamisele ning pakub praktilisi lahendusi tööstustele.

Puidu Väärindamise FTK toob kokku valdkonna tippteadlased ja ettevõtjad, et edendada koostööd, arendada innovatsiooni ja luua tugevaid sidemeid teaduse ning tööstuse vahel. Üritusel tutvustame keskuse tegevusi, arendusvõimekust ja koostöövõimalusi, mis aitavad kaasa sektoriteülesele sünergiale.

Päevakava:

12:00 - 12:20 Kogunemine

Puidu Väärindamise Fookustippkeskus

12:20 – 12:30 Avasõnad TalTechi rektori Tiit Landi poolt. Fookustippkeskuste kontseptsioon, vajadus ja tähtsus.

12:30 – 13:10 Puidu Väärindamise FTK tegevuse tutvustus, arendus- ja teadusvõimekus, koostöö võimalused ettevõtetele ja teadusasutustele. Esinevad Puidu Väärindamise FTK arendusjuht Viktoria Gudkova ja spetsiifiliste kompetentside juhid:

• Alar Just – Puiduinseneeria ja mehaaniline väärindamine
  • Andres Krumme – Tselluloosi keemiline väärindamine
  • Jaan Kers – Vähekasutatud lehtpuiduliikide väärindamine puit- ja komposiitmaterjalides
  • Maria Kulp – Puidu (bio)keemiline väärindamine ja analüüs
  • Petri-Jaan Lahtvee – Biopõhised protsessid puidutööstuse jäätmete väärindamiseks

13:10 – 13:25 Küsimuste voor

13:25 – 13:40 Kohvipaus

Sünergia

13:40 – 14:10 Kuidas riik saab aidata Puidu Väärindamise temaatika arendamist ja kuidas meie töö sobitub riigi plaanidesse. Esinejad: Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, Kliimaministeerium, Haridus- ja Teadusministeerium.

14:10 – 14:40 Eraettevõtjate ja teadusorganisatsioonide vahelise koostöö arendamine. Esinejad: EAS, Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit, Metrosert AS

14:40 – 15:00 Esinejad: Tartu Ülikool ja Eesti Maaülikool

15:00 – 15:05 Lõpusõnad

15:05 – 16:00 Võrgustamine

16:00 – 17:00 Laboriekskursioonid (NB! Vajalik on eelregistreerimine SIIN)

Üritusel osalemiseks palume registreeruda hiljemalt 12. novembriks. Selleks palume täita registreerimisvorm või lihtkirjana saata vastus Viktoria Gudkovale (viktoria.gudkova@taltech.ee).

Registreeru üritusele

Ootame Teid põnevale ja sisukale arutelule, et üheskoos leida uusi viise, kuidas puidu väärindamine võiks tuua kasu kogu ühiskonnale.

Lisainfo:

Viktoria Gudkova