Tallinna Tehnikaülikool

TalTech ja Tallinna Loomeinkubaator kutsuvad osalema ürituste sarja Disain kohtub Teadusega järgmisel sündmusel „Puit toiduks, disainiks, innovatsiooniks“. Tutvustussarja neljandal üritusel toome kokku teadlased ja ettevõtted, et leida uuenduslikke võimalusi uuenduslikke võimalusi puidu kasutamiseks. Puiduteemadel räägivad: Jaan Kers (TalTech), Kristi Lember (ÄIO Tech) ja Renee Puusepp (Creatomus). Tutvuda saab ka TalTech'i puidutehnoloogia laboriga.

Puit toiduks

Puit on üks vanimaid ja mitmekülgsemaid materjale, leidudes kõikjal – alates ehitistest kuni mööblini ja nüüd ka toidulauani välja. Seekordse sündmuse raames uurime, kuidas puidu rakendused arenevad koos tehnoloogilise innovatsiooni ja kestlikkuse rõhuasetusega. Avame uksed tulevikku, kus puit pole ainult traditsiooniline ehitusmaterjal, vaid ka nutikas lahendus kaasaegsele disainile ja tehnoloogiale.

Millised on innovatsiooni võimalused puidusektoris ja millised on selles vallas koostöövõimalused ülikooliga? Disain kohtub Teadusega neljandal üritusel toome kokku teadlased ja ettevõtted, et leida uuenduslikke võimalusi puidu kasutamiseks.

 Lisaks kolmele põnevale esinejale on võimalus külastada ka TalTechi puidutehnoloogia laborit.

Esinejad:

  • 𝐉𝐚𝐚𝐧 𝐊𝐞𝐫𝐬, TalTechi materjali- ja keskkonnatehnoloogia instituudi puidutehnoloogia professor, kes tutvustab puidutehnoloogia arengutrende ja põhiväljakutseid ning koostöövõimalusi ülikooliga.
  • 𝐊𝐫𝐢𝐬𝐭𝐢 𝐋𝐞𝐦𝐛𝐞𝐫, kes on ÄIO globaalne äriarendusjuht. ÄIO on 2022. aastal asustatud TalTechi hargettevõte, mis toodab puidu- ja põllumajandustööstuse jääkidest unikaalse pärmi abiga jätkusuutlikke ja toidulauakõlblikke õlisid ja rasvu.
  • 𝐑𝐞𝐧𝐞𝐞 𝐏𝐮𝐮𝐬𝐞𝐩𝐩, kes on arvutusliku ja andmepõhise projekteerimise teoreetik ja praktik.Renee juhib EKA Puitarhitektuuri kompetentsikeskuse mustermajade arendussuunda, mis on akadeemiliste grantide ja Accelerate Estonia abiga jõudnud esimeste ringmajandava moodulmaja pilootlahendusteni koostöös Tallinna linna ja Elektrileviga. Renee on asutanud EKA spin-off ettevõtte Creatomus Solutions, mis loob tehnoloogiat moodulhoonete projekteerimiseks ja ühendamiseks tootmisega.

Üritus on TASUTA, aga vajalik on registreerimine. 

Laeb infot...