Eesti on e-riigi teenuste loomise esirinnas ning riigi pikaajaline strateegia toetab ka järgmise põlvkonna IKT teenuste laiemat kasutuselevõttu. Selle taustal on tehisintellekti tehnoloogia üha laiem kasutuselevõtmine. See tähendab, et tarkvara algoritmid omavad inimeste igapäeva elu üle üha suuremat mõju.

Seetõttu on kasutajate, organisatsioonide ja kogu ühiskonna jaoks usaldusväärne tarkvara olulisem kui kunagi varem. Usaldusväärsel tarkvaral on palju erinevaid tahke, millest mitmeid uuritakse professor Pawel Sobocinski kompositsiooniliste süsteemide ja meetodite laboris.

Seminaril tuuakse välja mõned rühma uurimistöö tugevad küljed, sealhulgas:

• funktsionaalse programmeerimise ja täiustatud süsteemide kasutamine tarkvaravigade püüdmiseks
  • uute formaalsete, kuid intuitiivsete diagrammkeelte arendamine protsesside koordineerimiseks ja keerukate süsteemide kirjeldamiseks
  • usaldusväärne tehisintellekt ja selle komponendid

Olete oodatud seminarile, kui:

• arendate oma ettevõttes või organisatsioonis tarkvara;
  • soovite osaleda eelseisvas Eesti tehisintellekti revolutsioonis e-teenuste valdkonnas;

Ettekande järel on võimalik küsida ja saada vastuseid ning uurida võimalusi edaspidiseks koostööks ülikooli, avaliku sektori ja tööstuse vahel. Seminar on tasuta, kuid vajalik on registreerumine.

Seminari keel on inglise keel.

Registreeruge hiljemalt 6. oktoobriks siin