Praegune olukord energiaturul on näidanud, millised on tarkvõrgu väljakutsed Euroopas. Mitmed riigid üle maailma on juba rakendanud targa võrgu teadmisi, et saavutada heitkoguste vähendamine, suurendada võrgu tõhusust, võtta kasutusele taastuvad energiaallikad ja anda tarbijatele kontroll oma energiatarbimise üle. Nüüd on targa võrgu näol rõhku pandud ka varustuskindlusele. Konverents “Energy Game Changers 2022 - The Current Energy Situation and the Importance  of an Informed Society” keskendub sellele, milline on kaasaegse, ettevõtete vajadustel põhinevate ja kõigile kättesaadava tarkvõrgu alase hariduse ja teadmiste roll selles protsessis

SMAGRINET konverents 2022

TalTech koos Berliini Tehnikaülikooli, Dresdeni Tehnikaülikooli, Kaunase Tehnikaülikooli, Lorraine’i Ülikooli, Ljubljana Ülikooli ja tööstuse esindajatega on viimase kolme aastaga välja töötanud koolitusprogrammid järgmise põlvkonna tarkvõrgu inseneride, juba tööturul olevate inimeste, aga ka laiema avalikkuse koolitamiseks nii Eestis kui Euroopas.

Tule kuula oma ala ekspertide kogemusi, milline on haridus, mida järgmise põlvkonna inseneridele peaks pakkuma, mis on seniste koolitusprogrammide tulemusel muutunud ning arutle koos esinejatega Euroopa energiaturu tuleviku üle.

Konverents toimub inglise keeles ning osaleda saab läbi veebi liitudes otseülekandega. Piiratud hulgal osalejatel on võimalik tulla ka kohapeale Proto Avastustehasesse, aga kohale tulemise soov palume eelnevalt kindlasti korraldajatega kokku leppida võttes ühendust e-posti aadressil conference@smagrinet.eu.

Konverents toimub TalTechi koordineeritava Horisont 2020 projekti SMAGRINET raames ja on osalejatele tasuta. Palume oma osalemisest teada anda siin

Täpsem info ja registreerimine.