Esmaspäeval, 12. aprillil 20.00-22.00 korraldab Tallinna Tähetorn Juri Gagari orbitaal-lennust 60 aasta möödumise puhul kosmoseteemalise jututoa.

Tallinna Tähetornis valmivas otsesaates vestlevad astronoom Mario Mars ja füüsikadotsent Vladislav-Veniamin Pustõnski. Videosilla vahendusel liitub Tallinna Tehnikaülikooli satelliidiprojekti üliõpilane Kristjan Tõnismäega ning tehakse ka otselülitusi taevasse.

Otseülekanne toimub koostöös Event Mediaga.

12. aprillil 1961. aastal tegi Juri Gagarini 89 minutiga orbitaal-lennu ümber Maa kosmoselaeval Vostok 1.

Tallinna Tähetorni nime kannab Nikolai Von Glehni poolt 1910. aastal ehitatud vaatetorn, mis tegutseb 1960-ndate aastate esimesest poolest observatooriumina. Tallinna Tähetorn alustas tööd rahvaobservatooriumina, kus on tehtud ka teadus- ja õppetööd. 1993. aastast kuulub Tallinna Tähetorn Tallinna Tehnikaülikoolile. 2021. aastast muutub Tallinna Tähetorn kõigile kosmosehuvilistele senisest avatumaks. Tähetornis tegutseb ka Tallinna Tähetorni Selts, mis koondab astronoomia entusiaste ja mille tegevus on suunatud kosmoseelamuste pakkumisele ja astronoomia hariduse edendamisele Tallinnas ning Põhja-Eestis.

Ülekannet saab jägida SIIN.