Tallinna Tehnikaülikool

Tallinna Tehnikaülikooli Linnakupeo raames on huvilistel harukordne võimalus külastada Tehnikaülikooli arhiivi.

Arhiivikülastused toimuvad kell 12, 14, 16 ja 18.
Vajalik on eelnev registreerumine!

ARHIIVIST  

Kui ülikool vaatab tulevikku, siis ülikooli arhiiv on koht, kus säilitatavad dokumendid räägivad ülikooli minevikust. Vanadel toimiku kaantel on kiri „Tallinna Polütehniline instituut” ning haldusosakonna säilikutest selgub, et raamatukogu asus kunagi Laial tänaval ja teaduskonnad olid laiali mööda linna.

Tervet varandust on väärt vanad tudengite toimikud, mõne kaante vahel võib leida isegi Heidelbergi ülikooli 1930ndatel aastatel välja antud diplomi. Meil on ka nn vanaaegne õppeinfosüsteem sõjaeelsest perioodist – mitmekilone suure formaadiga raamat üliõpilaste andmetega. Ja tänu arhiivile teame, et rektoraadis arutati, kas telekas visati alla katuselt või ühika viimase korruse aknast …

Kõige väärtuslikumad dokumendid õppe- ja teadustöö kohta saadab ülikool küll Rahvusarhiivi, kuid diplomite koopiad on meil hoiul ja tänu sellele saavad paljud, olles kasvõi Austraalias, kinnitust oma õpingute kohta. Meil on palju, mida näidata!

Lisaks oma dokumentidele säilitame ka paljude teiste õppeasutuste fonde tänu haridusmaastiku korrastamisele ja õppeasutuste ühinemistele.

KÜLASTUSE INFO

Tallinna Tehnikaülikooli arhiiv asub vana raamatukogu (praeguse tudengimajaesimesel korrusel (ruum STU-120).

Arhiivikülastused algavad täistundidel: kell 12, 14, 16 ja 18. Kogunemine on ruumis STU-120

Külastused on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerumine. Ühte gruppi mahub 10 inimest.

REGISTREERU SIIN!

Laeb infot...