Tallinna Tehnikaülikool

FinEst Targa Linna Tippkeskus korraldab 2. juunil 2023 esimese Tarkade Linnade Demopäeva Radisson Blu Olümpia hotellis (Liivalaia 33, Tallinn, Eesti). Sündmusel esitletakse Targa Linna Tippkeskuse poolt välja töötatud kuut uut targa linna lahendust ning kuulutatakse välja kolmas tarkade linnade väljakutsete voor! 

Demo Day

Targa Linna Tippkeskuse esimesed kuus suurt pilootprojekti lõpetavad oma teadus- ja arendustegevused linnades ning on valmis esitlema oma nutikaid ja laiemale kasutusele loodud lahendusi. Üritusel toome kokku linnade ja teised avaliku sektori esindajad, teadlased ja targa linna klastrid, et näidata tipptasemel edusamme inimkesksete ja nutikate linnade arendamises.   

Üritusel tutvustame targa linna lahendusi: 

  • DigiAudit: Energiatõhususe ja sisekliima reaalajas jälgimine 
  • RESTO: lahendus, mis aitab kohalikel omavalitsustel toetada hoonete omanikke terviklike renoveerimisprojektide ettevalmistamisel ja elluviimisel 
  • Mikrovõrgud ja energiasalvestid: Arukas ja säästev energia linnades 
  • GreenTwins: Hübriidsed 3D-liidesed suhtlemiseks linna (rohelise) digitaalse kaksikuga 
  • Linnaplaneerimise heaolu skoor ehk "Linnakodanik - mida sa TEGELIKULT tunned"? 
  • Tuleviku transport: MaaSi integreerimine ja suurandmed tulevase ühistranspordi jaoks 


Samuti tutvustame teile inspireerivaid targa linna uuringuid Dublinist, Amsterdamist ja Jacksonville'ist! 

Sündmusel kuulutatakse välja Tarkade linnade väljakutsete 3. voor! See programm annab linnadele ja omavalitsustele võimaluse esitada teadlastele ja arendajatele reaalseid linnalisi väljakutseid, et luua probleemide lahendamiseks ja väärtuse loomiseks lahendusi. Tarkade linnade väljakutsetes osaledes saavad teadlased väärtuslikke teadmisi reaalses linnakeskkonnas esinevate väljakutsete kohta ning töötada tihedalt koos linnade ja omavalitsustega, et arendada innovaatilisi lahendusi. 
 

Osalemine on tasuta, kuid eeldab registreerumist. Üritus toimub inglise keeles. 

Lisainformatsiooni saamiseks Tarkade Linnade Demopäeva kohta ja sündmusele registreerumiseks külastage palun veebilehte https://www.finestcentre.eu/smart-cities-demo-day  
 

Ärge jätke kasutamata võimalust tutvuda uusimate tarkade linnalahendustega ja suhelda valdkonna juhtivate ekspertidega. Ootame teid üritusele! 

Smart Cities Demo Day toimub FinEst Twins projekti raames, mida toetab Euroopa Liidu H2020 Teadus- ja Innovatsiooniprogramm toetuslepingu nr 856602 alusel. Pilootprojektid on rahastatud Euroopa Regionaalarengu Fondi ja Eesti Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt.

Laeb infot...