Tallinna Tehnikaülikool

Alex Topaj peab 29. aprillil Venia Legendi loengu "Simulation modeling and operative planning in studies of marine transportation systems" meretehnika tenuuriprofessori ametikohale.

Meretehnika professuuri eesmärgiks on valdkonna juhtiv õppe-, teadus- ja arendustöö läbiviimine ning eestvedamine. Samuti on eesmärgiks juhtida rahvusvaheliselt nähtavaid teadusuuringuid ja arendustegevust integreeritud laevasüsteemide ning autonoomse ja mehitamata meretehnoloogia valdkonnas ning saavutada sellel alal rahvusvaheline nähtavus.

Alex Topaj on omandanud magistrikraadi Peterburi Polütehnilises Instituudis. Hiljem töötas Agrofüüsika uurimisinstituudis. Selle aja jooksul kaitses ta oma doktoritöö 1995. aastal ja doktoriväitekirja 2010. aastal. Viimastel aastatel on ta töötanud akadeemilistes asutustes ja samuti kaasasutanud eraettevõtte "Bureau Hyperborea". Seal juhtis ta mitmeid suuri ja edukaid projekte meretehnika, merelogistika ja arktilise laevanduse simulatsiooni ning laevaehituse projekteerimise rakendusuuringute valdkonnas.

Loengut "Simulation modeling and operative planning in studies of marine transportation systems" saab vaadata 29. aprillil kell 16-17 MS Teams (Meeting ID: 310 599 818 345; Passcode: Wh5UDg) vahendusel või vaadata Teamsi ülekannet Eesti Mereakadeemias ruumis 221 (Kopli 101, Tallinn). 

Laeb infot...