Teenuse kirjeldus

Termogravimeetrilist analüsaatorit kasutatakse erinevate materjalide temperatuurisõltuvate massimuutuste ning termiliste efektide hindamiseks. Analüüs toimub diferentsiaalse skaneeriva kalorimeetriaga, mis võimaldab kahe analüüsi samaaegset toimumist identsetes tingimustes – nii saab ühe mõõtmise põhjal teha järeldusi näiteks faasiüleminekute, proovide puhtuse ning termokineetika kohta defineeritud atmosfääris. Antud masina eelisteks on kõrge resolutsioon ning väga lai temperatuurivahemiku kasutamise võimalus (maksimum 1240 C). Analüüsil määratakse kuumutamisel eralduvad soojushulgad ning sealjuures eralduvad gaasid (ühendades süsteemi ka massispektromeetri) ning määratakse nende efektide sõltuvus kasutatavast atmosfäärist.

Teenust pakkuv labor

Kütuse ja õhuemissioonide analüüsi teadus- ja katselabor

Kontaktisik

Oliver Järvik