Tänavu augusti lõpus, 20.-25. augustil toimus 11. korda organisatsiooni Euroheat and Poweri korraldatud Kaugkütte suvekool.

Suvekoolilised vabaõhumuuseumis

Seal osales 36 erineva taustaga kaugkütte spetsialisti üle kogu maailma, nende hulgas erinevate Euroopa ülikoolide doktorandid, teadlased ja ettevõtjad.

Suvekooli osalejaid tervitasid professor Anna Volkova energiatehnoloogia instituudist, õppeprorektor Hendrik Voll, energiatehnoloogia instituudi direktor Alar Konist ja Utilitase tegevdirektor Robert Kitt.

Suvekooli teemaks oli „Energiasüsteemide integreerimine: kaugkütte ja -jahutuse roll“ ning loengutes ja töötubades sai süvateadmisi energiasalvestamine, elektrifitseerimise, digitaliseerimise ja kaugjahutuse kohta. Lisaks õpiti kasutama uusi kaugkütte tarkvarasid ning sai kuulda Eesti juhtivate energeetikafirmade kogemusi ja praktikaid nende teekonnal kliimaneutraalsuse poole.

Eestis on kaugkütte sektor hästi arenenud ning meie edulugusid tutvustasid Tallinna Tehnikaülikooli teadlased, Eesti Kaugkütte ja Jõujaamade Ühing, Eesti Soojuspumba Liit ning ettevõtted Utilitas ja Adven. Lisaks loengutele külastati ka tehnilisi objekte, sai näha Utilitase Mustamäe koostootmisjaama, Adveni juhtimiskeskust, Utilitase Ülemiste kaugjahutusjaama ja jahutussõlme. Kogu suvekooli lõpetab interaktiivne energiasüsteemi mäng RewardHEAT, kus osalejad saavad läbi mängida soojuse ja elektri tootmist ning näha turgu nii valitsuse, tootja kui ka tarbija seisukohalt.

Tallinna Tehnikaülikooli energiatehnoloogia instituudi teadlastel on rõõm võõrustada sellist kõrge tasemega üritust ning soovime omalt poolt tänada meie sponsoreid, tänu kellele see kõik sai võimalikuks: Utilitas Tallinn, Energex Energy Experts, Gren, Enerhack.