12. aprillil anti Eesti Rahva Muuseumis üle 22. korda toimunud õpilaste teadustööde konkursi riiklikud preemiad ja koostööpartnerite eriauhinnad. Keemia- ja biotehnoloogia instituudi teadlaste kaasabil valminud õpilastöid oli seekord finaali pääsenud viis tükki.

Gümnaasiumiastme III preemia ning rahvusvahelise partneri Regeneron ISEF (International Science and Engineering Fair) preemia osalemiseks uue genratsiooni innovaatorite võistlusel Los Angeleses, Californias (USA) said Nõo Reaalgümnaasiumi õpilased Jaagup Kuuskla ja Fred Järv oma töö eest “Püsiva orgaanilise saasteaine trikloropropaani mehhanokeemiline muundamine platform-kemikaaliks Grignardi reaktsioonis” eest (KBI juhendajad: Riina Aav, Jagadeesh Varma Nallaparaju).

uudis2
Nõo Reaalgümnaasiumi õpilased Jaagup Kuuskla ja Fred Järv laboris koos juhendajaga eksperimente teostamas (üleval vasakul, pilt erakogust), lõppkonkursil oma postrit tutvustamas (üleval paremal, pilt erakogust).

Tallinna Tehnikaülikooli eriauhinna sai Monika Merje Meinberg Rapla Gümnaasiumist, kelle uurimustöö teema oli “Tilga mikrofluidika kasutamine toksiliste ühendite mõju uurimiseks mikrovetikates“ (KBI juhendajad: Ott Scheler, Simona Bartkova).

uudis3
Rapla Gümnasist Monika Merje Meinberg oma uurimistöö postri ees © Rapla Gümnaasium

Maaeluministeeriumi eripreemia sai Michelle Kiik Tallinna Inglise Kolledžist, kelle töö pealkirjaks on „Taimsed valgupulbrid piimaalternatiivide arenduseks – füüsikaliste ja sensoorsete omaduste vahelise seose uurimine“. Tema juhendajateks olid tööstusdoktorant Kadi Jakobson (TFTAK/KBI) ja Aune Nigol (Tallinna Inglise Kolledž).

uudis2
Michelle Kiik Tallinna Inglise Kolledžist

Finaali Eesti Rahva Muuseumis pääsesid veel järgmised KBI teadlastega seotud õpilastööd:

Helena Tammsaar (Tallinna Inglise Kolledž) – “Eri päritolu meesortide antibakteriaalsete omaduste võrdlus antibiootikumidega bakterikultuuri Escherichia coli puhul” KBI juhendaja: Lenne Nigul

Hendrik Veltri (Tallinna Reaalkool )- “Rhodotorula toruloides pärmi bioprojekteerimine lipiidide tootlikkuse suurendamiseks”; KBI juhendajad: Petri-Jaan Lahtvee, Gabriel Luz Chaves

Sandra Treu (Rocca al Mare Kool) -  “Toorpiima mikrobioloogilised näitajad kahe eesti toorpiima näitel” (KBI, juhendajad Signe Adamberg)