Tallinna Tehnikaülikool

Juba esmaspäeval, 13. juunil 2022 algusega kl 9 korraldab TalTechi küberkriminalistika ja küberjulgeoleku keskus seitsmendat korda Interdistsiplinaarset küberuuringute konverentsi (7th Interdisciplinary Cyber Research Conference), mille üheks peaesinejaks on  Stanfordi ülikooli teadur Dr Andrew J. Grotto. 

Grotto_v

Grotto töötab teadurina Stanfordi ülikooli William J. Perry nimelises küberpoliitika keskuses ja Hooveri instituudis. Enne seda on ta aga olnud Valge Maja küberjulgeolekupoliitika direktor nii Barack Obama kui ka Donald Trumpi administratsioonides. Oma teadustöös keskendub Grotto riiklikule julgeolekule, Ameerika globaalsele juhtpositsioonile infotehnoloogia innovatsioonis ning selle majanduslikele mõõtmetele. 

Konverentsiettekandes räägib Grotto pooljuhtide tööstusega seotud keerulistest strateegilistest ja geopoliitilistest väljakutsetest. Ameerika Ühendriigid ja tema peamised liitlased ("Räniliitlased") otsivad aktiivselt suuremat vastupanuvõimet mitmesuguste riskide vastu, keskendudes seni peamiselt kodumaise tööstuse kasvatamisele ja toetamisele, et kaitsta end geopoliitiliste ja muude riskide eest, mis tulenevad tarneahelate võtmesõlmi teenindavatest välismaistest tarnijatest. Andrew tutvustab oma ettekandes hiljuti avaldatud uuringut - mille üheks autoriks ta ise ka on -, pooljuhtide tööstuse hetkeseisu kohta ja pakub soovitusi asümmeetriliste vastastikuste sõltuvuste vähendamiseks.  

Autorid on leidnud: “Räniliitlased vajavad üksteist. Vastastikune sõltuvus üksteisest ja Hiinast, aitab hoida hindu madalal ja toetab innovatsiooni.” Kuid nad toovad välja ka, et edasine töö on vajalik selleks, et sõnastada tegevuskava koos verstapostide, tulemuste ja strateegilise koostöö mõõdikutega. 

Interdistsiplinaarse küberuuringute konverentsi eesmärk on kokku tuua nii noored kui ka tunnustatud teadlased. Esitletakse ettekandeid tehnoloogiast ja küberjulgeolekust, aga ka selle strateegiatest, õiguslikest ja inimlikest aspektidest. 

Konverents on inglise keeles ning toimub Zoomis. Programm ja ülekande link: www.taltech.ee/ICR 

 
 

Laeb infot...