Koroonaviiruse tõttu on paljud inimesed sunnitud ümber õppima või omandama täiesti uue eriala. TalTech avab 11. jaanuarist kevadise vastuvõtu avatud ülikooli. Õppida saab inseneri-, IT-, loodusteaduste, majanduse ning merenduse valdkonna õppeaineid. Valikus on rohkem kui tuhat ainet. Õppetöö algab juba 25. jaanuaril.

„Just praegu on parim aeg teha kannapööre ja otsustada õppimise kasuks,“ ütles TalTechi avatud ülikooli juhataja Hanno Tomberg. „Paljud peavad end täiendama, et konkurentsis püsida: mõni peab tegema karjäärimuudatuse, sest senine tööandja on sattunud raskustesse, teine aga soovib end lihtsalt uuel erialal proovile panna,“ lisas ta. Ka mitmed ettevõtted peavad avatud õppe vormi parimaks viisiks oma töötajaid koolitada.

Avatud ülikooli juhataja sõnul saab tehnikaülikoolis end täiendada endale sobivas tempos ja valida kasvõi ainult ühe aine, mille loenguid kuulamas käia. Tomberg rõhutab, et paljud kasutavad avatud ülikooli ka hüppelauana TalTechi tasemeõppesse üleminekuks, võttes sinna kaasa omandatud ainepunktid.

TalTechi avatud õppes õppijate arv lähenes eelmisel aastal kahele tuhandele. Populaarsemateks aineteks olid programmeerimise algkursus ja andmetöötlus IT-teaduskonnas, ehitusettevõtlus ning heliisolatsioon ja ruumiakustika inseneriteaduskonnas, mikroökonoomika ja turunduse ained majandusteaduskonnas ning matemaatika loodusteaduskonnas.

Avatud õppes õpingute jätkamiseks on vajalik vähemalt keskharidus. Tallinna Tehnikaülikool alustas avatud õppega 25 aastat tagasi ja on toonud ülikooli tagasi nii õpingud varem katkestanud kui ka ümberõppe sooviga õppijad. TalTechi täiendusõppija on keskmiselt 25-34 aastane ja enamasti valitakse ühes semestris rohkem kui kaks õppeainet. Kõige vanem õppetöös osaleja on täna 68-aastane, kõige nooremad on gümnaasiumi lõpetanud õppurid.

Lisateavet vastuvõtu ning avatud õppes osalemise kohta leiab aadressilt www.taltech.ee/avatud-ope, avaldusi õppima asumiseks saab esitada aadressile avatudope@taltech.ee.

#taltechavatudõpe