Veebruaris ärikorralduse instituudis oma teadlaskarjääri jätkanud jaapanlanna Aki Harima ammutab looduses jalutades ideid teadustööks ettevõtluses. Naisteadlaste päeva, 11. veebruari puhul jagab ta tähtsaid hetki oma elus.

Aki Harima

Valikuhetk saabus siis, kui pidin otsustama, kas tulla teadustööle TalTechi või minna ühte Saksamaa ülikooli. See valik tähendas Eestisse kolimist ka minu abikaasale ja kahele väikesele lapsele, kes õpivad nüüd kolmanda keelena eesti keelt ning elavad eemal oma sugulastest. Valisin TalTechi ning sellega algas uus peatükk kogu minu perele.

Kahtlushetk - mõnikord kahtlen, kas teen üldse midagi ainult enda jaoks. Peale laste sündi kasutan iga minutit kas teadustööks või perekonnaga koos olemiseks.

Taasleidmishetk – iga kord, kui jalutan looduses, saabub taasleidmise silmapilk. Just siis leian häid ideid, kuidas arendada oma uurimisprojekte või kirjutada publikatsioone. Alustasin jalutuskäike looduses pärast oma esimese lapse sündi.