Sisseastumisavaldusi avatud ülikoolis õppimiseks saab esitada 27. jaanuarini. Tallinna Tehnikaülikooli avatud õpe on alternatiiv täiskohaga õppimisele ja annab ideaalse võimaluse täiendõppe kaudu investeerida oma tulevikku.

TalTechi prorektor Mati Lukas ütles, et möödunud aastal oli tehnikaülikoolis kokku pea 2200 täiendõppurit. „Üha enam on kasvanud tööandjate huvi oma töötajate täiendkoolitamise vastu, mis näitab avatud õppevormi vajadust. Suur osa nendest tööandjatest on ehituse ja tööstuse sektorist,“ ütles Lukas.

TalTechi avatud ülikoolis saab end täiendada inseneri, infotehnoloogia, majanduse, loodusteaduste ning merenduse valdkondades ja seda nii bakalaureuse kui magistri tasemel. „Avatud ülikoolis õpitakse koos põhiõppe tudengitega, mis on pikema elu- ja töökogemusega õppuri jaoks põnev väljakutse – erinevate kogemuste ja vanusega õppurid täiendavad ka teineteise teadmisi,“ rääkis Lukas. Ta ütles, et heade õpitulemustega saab kandideerida põhiõppe üliõpilaseks. Seda on teinud paljud avatud ülikoolis alustanud õppurid, kes on tänu sellele saavutanud edu ka karjääris.

„Eestlased on harjunud õppima ja tunneme selle järele vajadust. Elukestev õpe on muutunud elustiiliks, mis tagab parema ja huvitavama elu,“ ütles Lukas.

Student reading a book in school.

Avatud õpe sobib kõigile, kes soovivad õppida endale meelepärases tempos ja mahus: võib läbida kogu bakalaureuse- või magistriõppekava; võib otsida koolitusi ja kursuseid ükshaaval; võib koostada endale individuaalse õpingukava, valides huvipakkuvaid aineid ühest või mitmest erinevast õppekavast; õpihimulisi ootavad ka keelekursused ja lisaerialad.

Õpe on tasuline, kuid heade õpitulemuste korral on võimalik kandideerida tasuta üliõpilaskohale.

Esimest korda avatud ülikooli astujad saavad avaldusi esitada ainult kohapeal (U06 õppehoone, ruum 310), Ehitajate tee 5, Tallinn. Varasemalt avatud ülikoolis õppinud saavad oma avalduse saata aadressile avatudope@taltech.ee. Vastuvõtt avatud õppesse kestab 27. jaanuarini, mil algab ka õppetöö esimene nädal.

Vaata lähemalt: www.taltech.ee/avatud-ope