Tallinna Tehnikaülikool

Allan Gaidunko on LHV Varahalduses tegutsenud nüüdseks pea kaheksa aastat. Ta vastutab LHV pensionifondide era- ja riskikapitaliinvesteeringute eest ja on juhatuse liige Eesti Era- ja Riskikapitali Assotsiatsioonis (EstVCA), kus tema peamiseks missiooniks on kohaliku erakapitalituru arendamine ja regiooni tutvustamine välisinvestoritele. Lisaks on Allan Tallinna Tehnikaülikoolis ärirahanduse ja majandusarvestuse magistriõppe üliõpilane. 

Allan Gaidunko
Allan Gaidunko. Foto: erakogu

Miks valisid just ärirahanduse ja majandusarvestuse eriala? 

Ärirahanduse valdkonnaga olen kokku puutunud suuremal ja vähemal määral nüüdseks juba üle 10 aasta. Kuigi arvasin, et magistriõpet veel niipea ette ei võta, siis ühel heal päeval otsustasin siiski, et soovin tudengielu taas kogeda ja seniseid teadmisi täiendada. TalTechi ärirahanduse magistriõpet oli läbinud mu tutvusringkonnas mitu inimest ja see oli loomulik valik. Lisaks ootasin põnevusega uute inimestega tutvumist. 

Millises tegevusvaldkonnas näed end pärast lõpetamist? 

Tegelen igapäevaselt era- ja riskikapitaliinvesteeringutega, see valdkond köidab mind ja näen end ka tulevikus sellega aktiivselt kokku puutumas. Era- ja riskikapitali võlu seisneb mitmekülgsuses ja pidevas õppimises, igav ei hakka. Puutud kokku erinevate sektorite ettevõtetega, kasvu- ja arengustrateegiatega ning ka innovatiivsete iduettevõtetega, mis ühel päeval võivad maailma muuta. 

Kuidas rohepööre ettevõtete rahandust muudab? 

Rohepööre on muutunud ettevõtete jaoks vältimatuks suunaks ja mõjutab praeguseks otseselt ettevõtete finantseerimisvõimalusi. Ettevõtetel, kes kohanevad antud suunaga kiiremini ja rakendavad rohepöördega seotud meetmeid täie tõsidusega, on soodsamad tingimused nii omakapitali kui ka laenukapitali kaasamisel. 

Mis on olnud kõige põnevam kogemus sel erialal õppides? 

Ma arvan, et lisaks õpingutele on magistriõppe üheks põnevaks ja ka suurimaks väärtuseks uute inimestega tutvumine. Ärirahanduse eriala õpilaste seas on nii oma karjääri alustavaid inimesi kui ka kogemusega praktikuid, kes soovivad oma teadmisi täiendada ja senist kogemust jagada. Õpime küll ühel erialal, kuid inimestel on väga erinevad huvivaldkonnad ja see lisab põnevust. 

Üks positiivne üllatus, mida sa enne sel erialal õppimist ei teadnud. 

Ma ei olnud teadlik, et TalTechi ärirahanduse eriala õppejõudude seas on nii palju erinevate valdkondade praktikuid. See on positiivne üllatus ja loenguid on seega põnevam kuulata. 

TalTech on Eesti suurim arvestus- ja rahandusalase hariduse pakkuja ning õppekava on oma erialase süvaõppega Eestis ainulaadne – üliõpilaste seas populaarne ning suurepäraseks hinnatud ka rahvusvaheliste ekspertide poolt. Ärirahanduse ja majandusarvestuse kaval õppides saadud teoreetilised teadmised ja metoodilised oskused teevad sinust kõrgelt kvalifitseeritud spetsialisti, keda vajavad nii finantssektori ettevõtted kui ettevõtete-asutuste majandusüksused. Lisaks anname sulle süsteemse mõtlemise ning analüüsi- ja diskuteerimisoskused, mis aitavad sul edukalt tegutseda kaasaegses rahvusvahelises ärikeskkonnas või jätkata õpinguid doktoriõppes. Tutvu õppekavaga: taltech.ee/arirahandus-ja-majandusarvestus

Laeb infot...