Detsembrikuus kuulutati välja üliõpilaste teadustööde konkursi parimad. Riiklikud preemiad anti välja kolmel õppetasemel ja kuues teadusvaldkonnas. Lisaks anti mitmeid eripreemiaid.

TalTechi parim arsti- ja terviseteaduste valdkonna magistriõppe üliõpilaste astmes on esimese preemia (1600 eurot) pälvinud Joosep Paats konkursitöö „Trüptofaani ja trüptofaani metaboliitide tasemed ja eemaldamine kroonilise neerupuudulikkusega patsientidel hemodialüüsravi käigus” eest.

Haridus- ja teadusminister Jaak Aab tänas konkursil osalenud autoreid ja juhendajaid ning tunnustas neid oluliste ja põnevate teemade uurimisele pühendumise eest. „Tööd näitavad selgelt, kuidas teadus aitab meid igapäevaselt ümbritseva olemust selgitada ning pakub uudseid lahendusi. Loodan, et preemia pälvinud autoritest kujunevad teadlased, kelle töö tulemused näitavad ühiskonnale teaduse ja innovatsiooni olulisust igaühe elus,“ sõnas Aab.

Sel aastal on konkursi preemiafond 79 877,79 eurot ehk 2200 eurot rohkem kui mullu. Seda põhjusel, et eripreemiate andjad otsustasid tööde kõrge kvaliteedi tõttu anda välja rohkem preemiaid.

Konkurssi korraldab Eesti Teadusagentuur koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga.