Kutsume huvilisi esmaspäeval, 12. septembril kella 15.45–17.30 avalikule loengule „Future Capital – Rebuilding the economy for the future“.

Meie planeedi tulevik sõltub suuresti meie võimest kujundada ja üles ehitada uus majandussüsteem, mille eesmärk ei oleks mitte iga hinna eest kasvu saavutamine, vaid pigem ressursside taastamine, jätkusuutlikkus ja kasu kõigile. Heites kõrvale majandusteadlaste 350 aasta vanused eeldused (ergoodilisus), on meil olnud võimalik leida innovatiivne tee uue majandussüsteemini, mida me vajame. Tallinna Tehnikaülikoolil on hea meel võõrustada Graham Boydi, Killu Sanborni ja Jordan Sukuti avalikku loengut, et neid teemasid käsitleda ja pakkuda meile kõigile täiendavat inspiratsiooni.

Pärast loengut toimub arutelu ning esinejatele on võimalik esitada küsimusi. Avalikku loengut juhib teadusprorektor Maarja Kruusmaa.

Esinejad

Graham Boyd

Graham Boyd, PhD – tegevjuht, sariettevõtja, autor, osakeste füüsik

Graham Boyd loob omavahel tugevalt seotud taastumisvõimelisi idufirmade ökosüsteeme ning on käivitamas evergreen ehk tähtajatut investeerimisfondi taastumisvõimeliste idufirmade ökosüsteemidele.

Ta on kirjutanud koostöös ökonomist Jack Reardoniga raamatu „Rebuild: the Economy, Leadership, and You“, kus kirjeldatakse lähenemisviisi ettevõtluse olemuse muutmiseks ja sellest tulenevat majandusteooriat.

Killu Tõugu Sanborn

Killu Tõugu Sanborn, PhD – innovatsiooni rahastaja, juht-ühendaja, molekulaarbioloog

Killu Tõugu Sanborn on alates 2000. aastast rahastanud ligikaudu 750 miljoni dollari ulatuses California riskikapitalil põhinevate ja börsil noteeritud bioteaduste ettevõtteid. Varem on ta töötanud idufirmades ja keskmise suurusega ettevõtetes ärijuhi ja ettevõtluse arendusjuhina ning molekulaarbioloogia teadurina.

Ta on sündinud ja kasvanud Tallinnas, praegu elab USA-s San Diegos. Doktorikraadi omandas ta Cornelli ülikooli Sloan-Kettering instituudis.

Jordan Nicholas Sukut

Jordan Nicholas Sukut – asutaja, tegevjuht, ülesehitaja, visionäärist strateeg

Jordan Nicholas Sukut on rahvusvaheliste algatuste võrgustiku asutaja ja kaaslooja. Võrgustiku eesmärk on lahendada suuri väljakutseid, saavutada ülemaailmseid eesmärke ning kujundada ja luua kõigile parim võimalik tulevik. Tema töö nende kavatsuste elluviimisel põhineb suurel kogemusel, mis on seotud sadade miljonite dollarite väärtuses kapitali juhtimisel tsiviilinfrastruktuuris, sealhulgas veehoidlate, tammide, maanteede, sildade, veesüsteemide ja päästeteenistustega seonduvates projektides.

Ta elab Californias ning tal on kraadid Pepperdine ja UCLA ülikoolist ja mitu musta vöö taset võitluskunstides.