Kutsume huvilisi kolmapäeval, 25. oktoobril kell 13–14.30 avalikule loengule: The University’s Role in the Knowledge Economy.

Kas olete kunagi mõelnud, kuidas teaduslikud avastused jõuavad turule uute toodetena? Alates 1980. aastast on Ameerika ülikoolid süvendanud oma koostööd tööstusega, tuues akadeemilised avastused otse tarbijatele. See tehnoloogiasiirde protsess on loonud uusi ja põnevaid suhteid ülikoolide ja ettevõtete vahel, mille tulemusena on turule toodud elusid päästvaid ja elukvaliteeti parandavaid tooteid. Loengus avatakse varajase staadiumi avastuste ülekandmise väljakutseid tööstusele ja antakse ülevaade innovatsiooni keskkonnast Tallinnas.

John DesRosier 2
John DesRosier

Esineja info John DesRosier:  John on aastakümneid töötanud erinevate USA ülikoolide tehnoloogiasiirde valdkondades, tal on kogemusi tehnosiirde, ettevõtluse, idufirmade loomise ja teadmistepõhise majanduskasvu osas. Akadeemiline taust on Johnil keemias ja mikrobioloogias. Ta on töötanud Washingtoni ülikooli tervisetehnoloogiate tehnosiirde juhi ja meditsiiniteaduskonna tööstussuhete osakonna direktorina, Washington State Life Sciences Discovery Fund programmi- ja tegevdirektorina, nõustanud Ukrainas biotehnoloogia valdkonna iduettevõtteid. University of Georgia Innovation Gateway (aitab teadlastel viia tulemusi turule) nõuandva kogu liige. Kuulub Kanada ärikiirendi Accel-Rx direktorite nõukogusse, mis positsioneerib alustavaid ettevõtteid nende institutsionaalse riskikapitali esimese ringi jaoks.

Loengut modereerib Allan Lahi, TalTechi tehnoloogiasiirde ekspert.

Registreeru avalikule loengule

Loeng toimub TalTech Mektoy ScreenX saalis  (Raja 15) ja on inglise keeles ning seda on võimalik jälgida ka läbi ülekande.