Tallinna Tehnikaülikool

Mektorys on TalTechi tudengitele ja õppejõududele avatud virtuaal- ja liitreaalsuse tehnoloogiatele spetsialiseerunud XR keskus.

Andres Ääremaa, XR keskuse juhataja | Foto: Heiki Laan

Mektory XR keskuses on võimalik saada ülevaade XR tehnoloogiatest, kasutada tööks alati kõige uuemat riist- ja tarkvara (sh erinevaid valmisrakendusi) ning viia ellu mitmesuguseid projekte, mis hõlmavad nimetatud tehnoloogiaid.

Pakume ka konsultatsioone ettevõtetele ja aitame ellu viia erinevaid XR lahendusi kasutavaid projekte, vajadusel oleme abiks väliste projektipartnerite leidmisel nii Eestis kui ka väljaspool. Keskuses on võimalik läbi viia mitmesuguseid üritusi ning pakume kursuseid ja töötubasid vastavalt klientide soovidele.

Õppejõududele pakume lisaks võimalust kutsuda keskuse esindajaid loengutesse rääkima XR tehnoloogiatest ning tutvustama nende kasutusvõimalusi erinevatel erialadel. Pakume võimalust lõimida virtuaal- ja liitreaalsuse teemad õppetöösse ning viime läbi mitmeid töötubasid ja seminare.

Keskuses on huviliste käsutuses neli tööala, avatud üheksakohaline labor pikemateks projektideks ning 27 kohaga arvutiklass. Kõik ruumid on varustatud suure jõudlusega graafikakaartidega arvutitega. Peaseadmetest on keskuses kasutamiseks näiteks Microsoft Hololens2, Varjo VR-2, Valve Index jpm. Võimalik on kasutada ja laenutada ka portatiivseid VR seadmeid (Oculus Quest) ja 360°-kaameraid.

Mis XR?

Rahvusvaheliselt levinud katustermin XR hõlmab virtuaalreaalsust, liitreaalsust ja segareaalsust (mixed reality). XR tehnoloogiad on viimastel aastatel väga kiiresti arenenud ja leidnud koha inseneerias, tootmises ja mitme­suguste teenuste pakkumisel. Ühistöötamine ehitusmudelitega, 3D-modelleerimine, kontekstipõhiste juhiste ja lisakihtide kasutamine ning erinevad virtuaalsed simulatsioonid on ainult mõned näited XR tehnoloogia kasutusvõimalustest. Teiste hulgas on XR tehnoloogiatesse miljardeid investeerinud Facebook, Apple, Google ja Microsoft.

Tule tutvuma!

Ootame ettevõtteid, tudengeid ja õppejõudusid piiluma virtuaal- ja liitreaalsuse põnevasse maailma. Võtke meiega ühendust xr@taltech.ee, telefonil +372 513 0992 või tulge läbi Mektory 0-korruselt, Raja 15.

Tudengitel palume keskuse külastamiseks tööala eelnevalt broneerida, kirjutades info@mektory.ee.

Laeb infot...