Eesti Betooniühing kuulutas välja 2023. aasta betoonialaste lõputööde võistluse. „Rohepöörde valguses seisab Eesti betoonehitus uute väljakutsete ees,” ütles ühingu juhatuse esimees Imre Leetma. „Loodame uue põlvkonna aktiivset kaasalöömist erinevate lahendamist vajavate probleemide uurimisel.”

Artur Andersalu ja Eliise Kikas

Lõputööde võistlusele oodatakse kõigi Eesti kõrgkoolide tudengeid, töid saab esitada 12. juunini.

Samal konkursil võidutsesid eelmisel aastal Tallinna Tehnikaülikooli üliõpilaste Artur Andersalu ja Eliise Johanna Kikase magistritööd. Artur Andersalu magistritöö „Raudbetoonseinte projekteerimine varrasmeetodi ja mittelineaarse analüüsiga” juhendaja oli Ahti Lääne, kaasjuhendaja Jürgen Einpaul. Eliise Johanna Kikase magistritöö „Aja ja katsekeha kuju mõju normaalbetooni külmakindlusele” juhendaja oli Mattias Põldaru.