Volkswagen Grupi autotarkvaraettevõtte CARIAD Estonia tegi suve alguses suurannetuse Tallinna Tehnikaülikoolis õppivate Ukraina tudengite toetamiseks – nii neile, kes juba õppisid TalTechis kui ka neile, kes tänavu õpinguid alustasid.

CARIAD Estonia tegevjuht Nicolas Derbin

„Ukraina üliõpilaste toetamine haakub meie väärtustega, mida igapäevaselt CARIADis edendame. Meil on ambitsioonikas eesmärk kujundada tuleviku mobiilsust ja me saame seda teha vaid koos talentidega, kes soovivad oma teadmiste ja oskustega selle eesmärgi saavutamisse panustada,“ ütles CARIAD Estonia tegevjuht Nicolas Derbin.

CARIAD Estonia meeskonna jaoks oli see üks mitmest toetustegevusest Eestisse jõudnud ukrainlaste heaks. Lisaks noorte haridustee jäkamise toetamisele on nad panustanud ka humanitaarabisse. Tegevjuht Nicolas Derbin räägib sellest lähemalt.

Mis inspireeris CARIAD Estoniat toetama Ukraina üliõpilasi Tallinna Tehnikaülikooli Arengufondi vahendusel?

Tõeliseks inspiratsiooniks on olnud Eesti inimeste, ettevõtete ja asutuste laialdane toetustegevus. Et ühe väikese riigina võime sel moel jõud ühendada – see seab lati kõrgele kõikidele maailmas. Samal ajal kui Volkswageni grupp ja CARIAD lansseerisid oma toetustegevused, otsustasime, et soovime kuidagi ka siin aidata kohalikku kogukonda, mis on vastu võtnud nii palju sõjapõgenikke ning pakkunud neile igakülgset abi. Kaasasime arutellu kogu oma väikese meeskonna ning lõpuks otsustasime toetada erinevaid algatusi. Lisaks humanitaarabi toetamisele Eesti Pabulasabi kaudu soovisime käivitada midagi, millel on loodetavasti veelgi kaugeleulatuvam mõju.

Tehnoloogiahariduse toetamisega nii kood/Jõhvi kui Tallinna Tehnikaülikooli kaudu loodame aidata siin õppivatel ukrainlastel kujundada paremat tulevikku endale ja kõigile, keda nende töö mõjutab. Tunnustame TalTechi saavutusi juhtiva tehnoloogiaülikoolina Eestis ja loodame, et see on esimene samm pikemas koostöös.

Mida soovitate ettevõtetele, kes samuti veel kaaluvad kuidas oma panus anda?

Iga ettevõte teeb otsuse oma fookuse, väärtuste ja sihtide alusel. Minu nägemuses on siin õppida igalt Ukrainat aktiivselt toetanud ettevõttelt. Soovitan kindlasti kaasata ettevõtte meeskonda valikute tegemisse, kuna see võimaldab jõuda tulemuseni, mille üle kõik uhkust tunnevad. Õppimise toetamine tasub end alati ära.

Mõni sõna julgustuseks üliõpilastele, kes mõtlevad stipendiumile kandideerida?

Meil on tõeliselt hea meel, et meie toetusega saate rohkem oma õpingutele keskenduda. Maailm on teiesuguste talentide ootel!

„Ukraina tudengid“ stipendiumifondi saab teha toetusi 30. septembrini. Toetada saab tehes ülekanne SEB Pangas (a/a EE471010052027905003) või Swedbankis (a/a EE572200221011286139). Või otselingi kaudu siin.

CARIAD Estonia on Volkswagen Grupi tarkvaraettevõtte CARIADi ettevõte Eestis. CARIADi missiooniks on luua ühtne tarkvaraplatvorm kõigile Volkswageni grupi kaubamärkidele. Seatud eesmärgi kohaselt hakkab juba 2030. aastal üle 40 miljoni Volkswagen Grupi auto sõitma digitaalsetel CARIAD-i platvormidel. CARIADis töötab praegu 5000 tarkvarainseneri ja –arendajat. Sellest aastast ehitab CARIAD Estonia üles tarkvarameeskonda Tallinnas, kes moodustab ühtse terviku CARIADi globaalse digiäri ning mobiilsete teenuste meeskonnaga.
CARIAD Estonia ootab meeskonnaga liituma tarkvarainsenere. Rohkem infot