MariCybERA töötajatel oli suur rõõm võõrustada 23. juulil kuut tudengit Lõuna-Carolina sõjaväekolledžist The Citadel (https://www.citadel.edu/). Koos nendega oli ka õppejõud, Dr. Terry Mays poliitikateaduste osakonnast. Tudengid osalesid sisukatel loengutel ja said osa praktilistest tegevustest, mis muutsid päeva veelgi põnevamaks.

Tudengid osalesid loengutel, kus keskenduti küberjulgeolekule ja merendusele professor Sanja Bauki juhendamisel ning laevasüsteemidele ja küberjulgeolekule professor Pentti Kujala juhtimisel. Päeva tipphetkeks oli kahtlemata laevade Vega ja Linda juhtimine Eesti Mereakadeemia tipptasemel laevasilla simulaatorites, mida juhendas Olev Tõnismaa.

Kõik loengud ja tegevused olid osa Citadeli suvekooli (8.-27.07) kahest põhikursusest: Eesti välis- ja julgeolekupoliitika suhetes Venemaa ja Läänemere piirkonnaga ning Eesti küberturvalisuse küsimused.

Programmi raames oli tudengitel võimalus külastada mitmeid olulisi kohti, sealhulgas:

• NATO küberkaitsekoostöö keskus
  • Endine KGB post
  • Narva ja Venemaa piiri külastamine (Eestis viibides)
  • Tallinna vanalinna ja teiste pealinna huviväärsuste ekskursioon
  • Eesti relvapolügoon, et tutvuda nõukogudeaegsete relvadega.

Citadeli suvekooli külastus Eesti Mereakadeemias oli põnev ja meeldejääv. Täname õppejõude ja osalejaid kordaläinud päeva eest!