Teisipäeval, 8. juunil kell 12 toimus U06 aatriumis disaini ja tehnoloogia tuleviku õppekava tudengiprojektide esitlus ja näituse avamine. Esitlusi saab järele vaadata siin.

2021. aasta kevadel uurisid disaini ja tehnoloogia tuleviku õppekava tudengid akadeemilises elus toimuvate kultuuriliste muutuste mõju ja piiranguid ning pakkusid välja oma nägemused uueks õpikultuuriks TalTechis.

„Mitmed uuringud näitavad, et praegused kultuurilised, ökoloogilised ja tehnoloogilised arengud mõjutavad ülikoole mitmel erineval tasandil ning neist hoogsatest muutustest on esile kerkinud mitmeid kriitilisi teemasid: ülemaailmne pandeemia koos virtuaalsuse poole püüdlemisega ning vajadus tasakaalustada kontakt- ja kaugõppe taset, uued tehnoloogiad koos esilekerkivate isikupärastamise ja hübriidsuse võimalustega õppetöös, õpingute segunemine hobide ja isikliku eluga, jne,“ selgitas õppekava juht professor Martin Pärn lahenduste tausta. “Kuigi me oleme neist muutustest teadlikud, ei tea me veel, kuhu need muutused meid viivad ja see on avanud meile, disaineritele võimaluse uurida, kuidas neis muutustes uut õpikultuuri toetada,“ täiendas ta.

Eesmärgid ülikooli ümber kujundada, saavutada kliimaneutraalsus, hallata digitaliseerimine ja liikuda rohelise mõtteviisi poole ei ole ainult tehnoloogilise innovatsiooni eesmärgid (mida saab lihtsalt ellu viia), vaid need eesmärgid vajavad inimeste käitumise ja mõtteviisi muutumist, mõtlemist meie igapäevaste toimingute üle. Kui me tahame muudatusi teha, peame mõistma, kuhu me lähme ja kuidas me tahaksime tulevikus elada ja selles osaleda. Tudengite põhiülesanne oli uurida ja visioneerida selle põneva valdkonna võimalusi. Lühidalt: kuidas kujundada sobiv ja toetav raamistik uuele õppekultuurile?

Juhendajad: Ruth Helene Melioranski, Ionel Lehari, Martin Pärn

Projekti toetab Distributed Design

Ajakava:

12:00 Sissejuahtus

12:10 Sumin
Exploring the physical space of TalTech to reinforce the community culture, which would support interactive relationships on the campus
Evelin Ebruk, Helet Loodus, Olga Tihhonova, Tiina Ree

12:20 Digital TalTech
We strive towards personalised education where the students are able to create their own curriculum and the university would empower it
Aire Aasmäe, Nikole Bukrejeva, Janno Dreger

12:30 Haven Student Network
Rethinking the Student Union in order to empower students and increase belongingness
Cätlyn Tamm, Francesca Keaveney, Lisett Mitendorf

12:40 Kicksmarter
A portal that supports interdisciplinary interaction by making student projects accessible for those who want to be more engaged directly or indirectly
Larissa Maria Pelke, Markus Lukk, Ekaterina Goncharova

12:50 Lighthouse
Casting light on hidden potential in the hallways of TalTech
Regina Tagger, Uku Püttsepp

13:00 The Place
Reflection spaces - screen-free areas in TalTech in an abundance of overwhelmed options of digitalization
Riina Degtjarenko

13:10 Kokkuvõte

Esitlused toimuvad inglise keeles.