TalTech Eesti Mereakadeemial täitus pühapäeval, 27. oktoobril, sajas tegevusaasta. Kuigi esimene merendusalane kool Eestis asutati juba 1715. aastal, siis Eesti Mereakadeemia asutamise alguseks loetakse 27. oktoobrit 1919, mil asutati Tallinna Merekooli navigatsiooniklass.

Saja aasta jooksul on toimunud mitmeid merendus- ja kalanduskoolide liitumisi (vt. kronoloogiat), millest viimane ja tähtsaim toimus 2014. aastal, kui Eesti Mereakadeemia liitus Tallinna Tehnikaülikooliga. 1. jaanuaril 2017 nimetati Eesti Mereakadeemia üheks viiest Tallinna Tehnikaülikooli teaduskonnaks, kus õpib praegu üle 700 tudengi.

100.juubeliaasta puhul on Eesti Mereakadeemia peahoones (Kopli 101, Tallinn) avatud fotonäitus „Ajarada“. Näitus koosneb 100 fotost, mis kajastavad hetki nii meremeeste, kalurite, merendusspetsialistide ja rannarahva elust kui ka merehariduse arengutest läbi aastate 1919 – 2019. Ajarajale annavad vürtsi mälestused, vanasõnad, naljad ja laulud. Näituse fotod pärinevad peamiselt mereakadeemia töötajate isiklikest kogudest, Eesti Meremuuseumi kogust ja mereakadeemia mälutoast.

Eesti Mereakadeemia tudengid ja vilistlased on läbi juubeliaasta olnud kaasatud videoprojekti „100 põhjust Eesti Mereakadeemias õppimiseks“, milles paarisekundilistes videoklippides põhjuseid tutvustatakse. Eesti Mereakadeemia pidulik 100.juubelipidu toimub 30.oktoobril 2019 Kultuurikatlas, kuhu on oodata ligi 1000 Eesti merendussektori suunanäitajat ja sõpra.

Mereakadeemia 100